fot. BORA - hansgrohe

Bardzo interesujące informacje podaje największy francuski dziennik sportowy. Według L’Équipe menedżer Petera Sagana, Giovanni Lombardi ma prowadzić rozmowy w sprawie przejścia Słowaka do ekipy Deceuninck-Quick-Step.

W ostatnich tygodniach pojawia się coraz więcej informacji i spekulacji na temat przyszłości trzykrotnego mistrza świata. Generalny menedżer zespołu BORA – hansgrohe Ralph Denk dość surowo ocenił moment kariery, w którym znajduje się Słowak. Ta wypowiedź Niemca tylko podsyciła plotki dotyczące drużyny, w której w 2022 roku będzie się ścigać Peter Sagan.

Doniesienia dziennika L’Équipe wskazują na to, że odejście z ekipy BORA – hansgrohe jest niemal przesądzone. Giovanni Lombardi, czyli menedżer kolarza pochodzącego z Żyliny ma od jakiegoś czasu rozmawiać na temat dołączenia Sagana do zespołu Deceuninck-Quick-Step.

Ponadto dużą rolę w tym ewentualnym transferze może odegrać amerykański gigant z siedzibą w Morgan Hill. Firma Specialized obecnie dostarcza sprzęt dla ekipy BORA – hansgrohe i płaci też znaczną część pensji Petera Sagana, który jest ambasadorem tej marki. Oprócz tego taką samą rolę dostawcy sprzętu Specialized odgrywa w zespole Deceuninck-Quick-Step, co może być dużym ułatwieniem w negocjacjach kontraktowych.

Pewnym problemem może być pensja Sagana, która ma wynosić obecnie aż 5 mln euro brutto rocznie. Czy Patrick Lefevere będzie miał możliwość wyłożenia „na stół” takich pieniędzy? Być może to wspomniana firma Specialized ponownie będzie odpowiadać za przeważającą część wynagrodzenia Słowaka. Z pewnością w najbliższych kilku tygodniach kolejnych informacji na temat przyszłości trzykrotnego mistrza świata nie powinno zabraknąć.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments