Fot. GF Gdynia

Dobra wiadomość dla miłośników kolarstwa! Powraca najszybciej rozwijająca się polska impreza szosowa dla amatorów i to nie jako pojedynczy wyścig, a cykl dwóch eventów w Gdyni i Poznaniu. Czas na Gran Fondo Series!

W 2018 roku pasjonaci szosowej rywalizacji pierwszy raz ścigali się w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy…

Powrót ze zdwojoną siłą!

Pod szyldem Gran Fondo Series odbędą się w tym roku dwa wyścigi:

  • Gran Fondo Gdynia – 27 czerwca 2021;

  • Gran Fondo Poznań – 12 września 2021.

W obu przypadkach zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (120-140 km) oraz Medio Fondo (70-90 km).

Niezmienne pozostaną kluczowe wyróżniki imprezy:

  • Bogaty pakiet startowy z profesjonalną koszulką kolarską Gran Fondo Series, pamiątkowym medalem i bonem na posiłek w lokalnych restauracjach;

  • Maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dzięki całkowicie wyłączonym z ruchu trasom wyścigu;

  • Wyrywkowe kontrole antydopingowe, mające zapewnić rywalizację fair play;

  • Atrakcyjne trasy i lokalizacje miasteczka eventowego – na Skwerze Kościuszki w Gdyni i przy Stadionie Miejskim w Poznaniu (ul. Bułgarska).

Nowość dla całych rodzin!

Nowością będzie natomiast nowy dystans Gran Fondo Family, czyli rywalizacja na trasie o długości 30-40 km. W ten sposób Gran Fondo Series otwiera się na początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids.

Specjalna oferta dla zawodników z 2020 roku i polityka dot. COVID-19

Organizatorzy nie zapomnieli też o zawodnikach, którzy byli zapisani na wyścig Gran Fondo Gdynia w zeszłym roku, ale ostatecznie nie mogli w nim pojechać z powodu odwołania wydarzenia. Dla nich wszystkich przygotowali specjalny voucher w wysokości 100 zł na udział w wybranym tegorocznym wyścigu Gran Fondo Series. Oznacza to, że voucher można wykorzystać przy rejestracji na zawody w Gdyni lub Poznaniu. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostaną przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą mailową.

Co więcej, zawodnicy już teraz mają pewność co do tego, co stanie się z ich opłatą startową, jeżeli obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych zostaną przedłużone na kolejne miesiące i w konsekwencji konieczne będzie np. ponowne odwołanie Gran Fondo Gdynia. W takiej sytuacji, zarejestrowani kolarze będą mieli automatycznie prawo startu w kolejnej edycji zawodów. Dla przykładu – jeśli regulacje rządowe uniemożliwią przeprowadzenie zawodów 27 czerwca w Gdyni, to – zgodnie z zapisami tegorocznego Regulaminu zawodów – każdy zapisany zawodnik otrzyma do wyboru dwie opcje:

– bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Poznań 2021;

– bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Gdynia 2022.

Jeżeli wyścig w Poznaniu nie będzie mógł się odbyć, zastosowane zostanie podobne rozwiązanie, tj. możliwość przepisania się na dowolną edycję Gran Fondo Series w sezonie 2022.

Rejestracja dla zawodników posiadających voucher, rozpocznie się w środę, 7 kwietnia o godz. 12:00. Dla wszystkich pozostałych zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 12:00. W obu przypadkach rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Więcej informacji o Gran Fondo Series można znaleźć na www.gfseries.pl.

Serwis naszosie.pl jest oficjalnym patronem medialnym Gran Fondo Series!

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Nigdy więcej
Nigdy więcej

Ciekawe ile osób w tym roku zostanie oszukanych. Ceny startów coraz wyższe, a pozniej kiedy zawody się nie odbędą oddają minimum 100zł wpisowego mniej… Przykre, że taki portal promuje takie oszustwa.

Mag
Mag

A co z opcją: zwrot kasy ???
Organizator to nie jest organizacja charytatywna, więc w przypadku nie wywiazania sie z umowy należy go zmusić do zwrotu środków!
Uczciwość inaczej ??

Marek Bala
Admin
Marek Bala
Reply to  Nigdy więcej

Promujemy jedną z najlepiej zorganizowanych imprez dla amatorów w Polsce. Sprawdziliśmy to kilkukrotnie. Uwaga, nie ma obowiązku brania udziału w GF Gdynia i GF Poznań 🙂 Pozdrawiamy!

Annnna
Annnna

Serio admin? Słabiutki żarcik, promujecie bo kasa musi się zgadzać.

Daniel
Daniel

Niech oddadzą skradzioną część opłaty za poprzedni rok!!

Piotr
Piotr

Artykuł za garść srebrników. Rzetelny portal nie powinien pomijać faktu, że w ubiegłym roku organizator bezprawnie zatrzymał wpisowe niedoszłych uczestników. Nie wstyd wam?

Remek
Remek

Okradli 30 tysięcy biegaczy pobierając i nie zwracając opłat za Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, które się nie odbyły. Nie dajcie się naciągnąć rowerzyści – a przynajmniej nie dajcie zarabiać oszustom