Foto: Équipe cycliste Groupama–FDJ

Brytyjczyk Jake Stewart po bardzo niebezpiecznym manewrze Nacera Bouhanniego podczas wyścigu Cholet-Pays de la Loire niestety uderzył swoją ręką w barierkę i w konsekwencji złamał kość śródręcza. 

Zaledwie 21-letni Brytyjczyk świetnie prezentuje się na początku tegorocznego sezonu. Kolarz ekipy Groupama-FDJ zajął czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej Etoile de Bessèges. Ponadto Jake Stewart był drugi w prestiżowym Omloop Het Nieuwsblad oraz zajął szóste miejsce Danilith Nokere Koerse.

Niestety Brytyjczyk będzie musiał nieco pauzować i opuści start w niedzielnym Ronde van Vlaanderen. Jak poinformował sam Stewart w incydencie spowodowanym przez Nacera Bouhanniego złamał on drugą kość śródręcza.

Myśleliśmy i mieliśmy nadzieję, że to tylko powierzchowne obrażenia, ale poranne RTG wykazało złamanie drugiej kości śródręcza po niedzielnym wyścigu Cholet Pays de la Loire. Jestem bardzo rozczarowany, że nie wystartuje De Ronde w tym tygodniu, ale teraz skupiam się w pełni na regeneracji i powrocie na rower

– napisał w mediach społecznościowych Jake Stewart.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments