Podczas dzisiejszego wyścigu E3 Saxo Bank Classic kolarze ekipy Deceuninck-Quick-Step w kapitalny sposób zaprezentowali, jak można wykorzystać przewagę liczebną nad swoimi rywalami. Triumf odniósł prezentujący świetną formę Kasper Asgreen.

Prawie 68-kilometrów przed linią mety zlokalizowaną w Harelbeke na solową akcję zdecydował się zawodnik „Watahy” Kasper Asgreen. Duńczyk długo utrzymywał swoją przewagę nad resztą stawki, ale został doścignięty przez siedmioosobową grupę na 12-kilometrów przed końcowa kreską. We wspomnianym pościgu znaleźli się, także Zdenek Štybar i Florian Sénéchal, dlatego też podopieczni Patricka Lefevere’a mogli wykorzystać swoją przewagę liczebną. Tak też się stało, gdy 5000 metrów przed metą Asgreen ponownie odjechał i ostatecznie odniósł największy sukces w swojej karierze.

Wiedziałem, że po pierwszym odjeździe nie będę miał szans na ostatnim kilometrze, więc musiałem spróbować ponownie samotnego odjazdu, aby wygrać. W tym momencie to była decyzja typu – wszystko albo nic. Próbowałem wykorzystać „wysepkę” na drodze, aby oddalić się od rywali i stworzyć lukę, na którą nie byliby w stanie od razu zareagować. Nie wiem, czy to miało jakiekolwiek znaczenie. Myślę, że wszyscy w tym trudnym dniu jechali już wtedy na limicie

– przyznał w rozmowie z dziennikarzami po przekroczeniu linii mety Asgreen.

Poza triumfem odniesionym przez Asgreena na drugiej lokacie finiszował Francuz Florian Sénéchal, a Czech Zdenek Štybar finalnie zajął piątą lokatę. Także bardzo dobrze na trasie E3 Saxo Bank Classic spisywał się Yves Lampaert i reszta zespołu „Watahy”. Sam Kasper Asgreen przyznał, że nie byłoby jego dzisiejszego zwycięstwa bez tak drużynowej jazdy ekipy Deceuninck-Quick-Step.

Nasz zespół był niesamowity. Wszyscy byli bardzo silni. Słyszałem w moim uchu, jak mi kibicowali i jak spowalniali naszych rywali. Zawsze mieliśmy kogoś w odjazdach. To było naprawdę idealne rozwiązanie. Ogromne podziękowania dla chłopaków. To była naprawdę niesamowita praca zespołowa. Nie byłoby mi dane pojechać w ten sposób bez moich kolegów z drużyny, to na pewno

– zakończył mistrz Danii w wyścigu ze startu wspólnego.

Poprzedni artykułE3 Saxo Bank Classic 2021: Popis Kaspra Asgreena i całej ekipy „Watahy”
Następny artykułLennard Kämna: „Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments