fot. Gazprom-RusVelo/Getty Images Sport

Już po raz szósty z rzędu rosyjska drużyna z grona ProTeams Gazprom-RusVelo zawita na trasę tegorocznej edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour.

Po raz kolejny ekipa Gazprom-RusVelo zyskała sobie uznanie w oczach organizatorów Tour de Pologne. Nowe gwiazdy rosyjskiego zespołu Roman Kreuziger i Ilnur Zakarin powinni pojawić się na trasie tegorocznego wyścigu “Dookoła Polski”. Zadowolenia z tej decyzji nie kryje szef drużyny Gazprom-RusVelo – Renat Khamidulin.

Możliwość startu w Tour de Pologne to dla nas zawsze ogromna radość. Ten wyścig ma dla nas szczególne znaczenie. Organizatorzy po raz kolejny przyznali nam dziką kartę, a my zrobimy wszystko, aby pojawić się w najsilniejszym składzie. W tym roku znacząco wzmocniliśmy naszą drużynę i jesteśmy gotowi na walkę o etapowe zwycięstwo, co będzie jednym z naszych celów. W przeszłości rosyjscy kolarze sięgali po triumfy w Polsce, na przykład Siergiej Iwanow, czy Paweł Siwakow, co jest dla nas dodatkową motywacją. Dziękuję organizatorom za zaproszenie i nie mogę się doczekać powrotu na polskie drogi

– powiedział w rozmowie dla oficjalnej strony wyścigu Renat Khamidulin.

Jak zapewnili organizatorzy naszego narodowego wyścigu kolejne “dzikie karty” zostaną odkryte w najbliższym czasie. Wszystkie szczegóły dotyczące trasy 78. edycji Tour de Pologne poznamy już 22 kwietnia podczas oficjalnej prezentacji trasy wyścigu, która będzie transmitowana w TVP Sport.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments