fot. Lotto-Soudal

Już jutro wystartuje setna edycja Volta a Catalunya. Kolejnymi ekipami, które potwierdziły swoje składy są Team Jumbo-Visma, Israel Start-Up Nation i Lotto Soudal, w barwach którego pojedzie Tomasz Marczyński.

Skład z aż trzema liderami na klasyfikację generalną wyścigu wystawiła ekipa Team Jumbo-Visma. Holederskiej formacji przewodzić będą Steven Kruiswijk, Sepp Kuss oraz mistrz Nowej Zelandii – George Bennett. Kruiswijk i Bennett niedawno pełnili rolę pomocników Primoza Roglica w Paryż-Nicea, natomiast Kuss ścigał się w UAE Tour, gdzie jego najlepszym wynikiem było siódme miejsce na Jebel Jais.

– Mamy silną drużynę i na pewno nie jesteśmy gorsi od pozostałych. Wszyscy trzej liderzy będą mogli szukać swoich szans i starać się zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Mogą liczyć też na wsparcie innych górali. Drugi, trzeci i czwarty etap zapowiadają się na decydujące w kontekście klasyfikacji generalnej

– powiedział Grischa Niermann cytowany przez biuro prasowe zespołu.

Oprócz wspomnianych już trzech liderów, w ekipie Team Jumbo-Visma pojadą Robert Gesink, Koen Bouwmann, Antwan Tolhoek i Chris Harper, który dość niespodziewanie zajął czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej UAE Tour.

W Volta a Catalunya namieszać mogą też zawodnicy Israel Start-Up Nation. W ich barwach pojedzie Dan Martin, Michael Woods oraz Chris Froome. Irlandczyk może powalczyć o dobry wynik w klasyfikacji generalnej, natomiast Kanadyjczyk celuje w zwycięstwo etapowe. Pokazać się będzie też chciał Chris Froome zamierzający sprawdzić swoją formę w górach. W składzie ekipy Sylvana Adamsa znaleźli się też Omer Goldstein, Reto Hollenstein, Alexander Cataford i Daryl Impey, który może pokusić się o wysokie miejsce na pagórkowatych etapach.

Warto zwrócić też uwagę na skład Lotto Soudal, w którym pojedzie Tomasz Marczyński. Oprócz Polaka znaleźli się w nim mogący szukać swojej szansy w ucieczkach Thomas De Gendt i Harm Vanhoucke, a także młodzi zawodnicy – Steff Cras, Sylvain Moniquet, Maxim Van Gils i Andreas Kron.

Skład Team Jumbo-Visma na Volta a Catalunya 2021: Steven Kruijswijk, Sepp Kuss, George Bennett, Robert Gesink, Koen Bouwmann, Antwan Tolhoek, Chris Harper.

Skład Israel Start-Up Nation na Volta a Catalunya 2021: Chris Froome, Dan Martin, Michael Woods, Omer Goldstein, Reto Hollenstein, Alexander Cataford, Daryl Impey.

Skład Lotto Soudal na Volta a Catalunya 2021: Tomasz Marczyński, Thomas De Gendt, Harm Vanhoucke, Steff Cras, Sylvain Moniquet, Maxim Van Gils, Andreas Kron.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments