fot. Team Jumbo-Visma

Sepp Kuss zostanie na dłużej w Team Jumbo-Visma. Amerykanin przedłużył swój aktualny kontrakt do końca 2024 roku. 

Sepp Kuss to jeden z najzdolniejszych górali na świecie. Od 2018 roku jest zawodnikiem holenderskiego Team Jumbo-Visma (wcześniej Team LottoNL-Jumbo), do którego przeszedł z Rally Cycling. W tym czasie triumfował między innymi w The Larry H. Miller Tour of Utah, gdzie oprócz klasyfikacji generalnej wygrał 3 etapy, a także odcinki w Criterium du Dauphine i Vuelta a Espana.

W ubiegłym roku był jednym z kluczowych pomocników Primoza Roglica w Wielkich Tourach – Tour de France i Vuelta a Espana, w których Słoweniec zajął kolejno drugie i pierwsze miejsce.

– Cała obsługa i kolarze powodują, że Team Jumbo-Visma jest dla mnie bardzo dobrym środowiskiem. Wyjątkowe jest to, ze każdy w zespole rozumie mnie jako kolarza, ale co ważniejsze, również jako osobę. W ten sposób wyciągamy z siebie jak najwięcej. Zawsze dostaję swoje szanse, co pozwala mi być ciągle zmotywowanym

– mówił Sepp Kuss w komunikacie prasowym Team Jumbo-Visma.

Sezon 2021 Amerykanin rozpoczął od startu w UAE Tour, gdzie jego najlepszym wynikiem było siódme miejsce na etapie z metą na Jebel Jais. Do rywalizacji powróci najprawdopodobniej już w poniedziałek, w hiszpańskim wyścigu Volta a Catalunya.

Być może już w tym roku Kuss będzie jednym z liderów Team Jumbo-Visma na Vuelta a Espana.

– Vuelta jest wyścigiem, którego nie mogę się doczekać. Bardzo mi pasuje i naprawdę mi się podoba. Czy pojadę go jako współlider? Tak myślę, ale jeszcze zostało do niego sporo czasu i zobaczymy, co się stanie. Zawsze mogą być jakieś zmiany w składzie po Tourze, ale jest to mój cel i jestem nim podekscytowany

– mówił w styczniu w rozmowie z portalem VeloNews.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments