fot. ASO / Alex Broadway

Ekipy INEOS Grenadiers i BORA-hansgrohe są kolejnymi, które ogłosiły swoje składy na Volta a Catalunya, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek.

Ekipa INEOS Grenadiers przyjechała do Hiszpanii w niezwykle mocnym składzie. Patrząc na niego, nie wiadomo, kto będzie liderem – znaleźli się w nim Geraint Thomas, drugi w UAE Tour Adam Yates, wracający do zdrowia po kraksie w Paryż-Nicea Richie Porte oraz Richard Carapaz, dla którego będzie to pierwszy wyścig w sezonie 2021.

Cała czwórka z pewnością będzie bardzo groźna w górach. Pomagać będą im Luke Rowe, Jonathan Castroviejo i Rohan Dennis. Dwóch ostatnich może celować też w etap indywidualnej jazdy na czas w Banyoles.

Do dawnej dyspozycji w Hiszpanii będzie chciał powrócić Peter Sagan z BORA-hansgrohe. Słowak na początku roku zakaził się koronawirusem, przez co sezon rozpoczął dopiero w Tirreno-Adriatico. Jak sam jednak mówił, jego forma nie była taka, jakby chciał.

Oprócz trzykrotnego mistrza świata ze startu wspólnego w składzie BORA-hansgrohe znajdą się między innymi Jordi Meeus i Ide Schelling, którzy mogą dobrze poradzić sobie na pagórkowatych etapach. W hiszpańskim wyścigu udział weźmie też dwóch górali – Lennard Kaemna i trzeci w ubiegłorocznym Giro d’Italia Wilco Kelderman. Skład uzupełnią Ben Zwiehoff i Frederik Wandahl.

Skład INEOS Grenadiers na Volta a Catalunya 2021: Richard Carapaz, Rohan Dennis, Richie Porte, Jonathan Castroviejo, Luke Rowe, Adam Yates, Geraint Thomas.

Skład BORA-hansgrohe na Volta a Catalunya 2021: Peter Sagan, Lennard Kaemna, Wilco Kelderman, Ben Zwiehoff, Frederik Wandahl, Jordi Meeus, Ide Schelling.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments