fot. Karpacki Wyścig Kurierów

Sytuacja wokół ekipy Deceuninck – Quick Step robi się coraz gorętsza. Do gry postanowił bowiem wejść szef ekipy BORA – hansgrohe, Ralph Denk. 

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o kolejnych problemach ekipy Deceuninck – Quick Step, która prawdopodobnie ponownie będzie poszukiwała sponsora głównego. Problemy jednej z najlepszych ekip na świecie postanowił wykorzystać szef BORA – hansgrohe, Ralph Denk, który celuje w zatrudnienie Remco Evenepoela. O wszystkim, na łamach Het Nieuwsblad, opowiedział z kolei Patrick Lefevere.

Prawie wszystkie kontrakty w naszym zespole wygasają z końcem sezonu i wydaje mi się, że polowanie już się zaczęło. Menadżerowie żonglują ofertami dla moich kolarzy, zapewniając im wielkie pieniądze. Pensje w ekipie INEOS to norma, przy nich jesteśmy kloszardami. Prawdziwym królem jest jednak Ralph Denk z BORA – hansgrohe, który chciałby zgarnąć całą ekipę. Gdybym miał wierzyć w to, jakie pieniądze konkurencja oferuje moim podopiecznym, oznaczałoby to, że jesteśmy calineczką pośród olbrzymów.

Co do Denka – to, co robi teraz, kiedyś do niego wróci. Może dla niego to norma, ale nie dla nas. Kiedyś poczuje to na swojej skórze

– powiedział Lefevere.

W kuluarach coraz więcej mówi się o ewentualnym przejęciu ekipy Deceuninck – Quick Step przez BORA – hansgrohe. Wygląda jednak na to, że większościowy właściciel teamu, Zdenek Bakala, nie ma zamiaru pozbywać się swojego zespołu. Oznacza to więc, że czekają nas bardzo interesujące miesiące.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments