Fot. RCS Sport

Zwycięzca wyścigu Mediolan – San Remo z 2017 roku Michał Kwiatkowski wystartuje w najbliższą sobotę w 112. edycji klasyka kończącego się na Via Roma.

Popularny „Kwiato” podczas zakończonego w ostatni wtorek wyścigu Tirreno-Adriatico zmagał się z wahaniami formy, które prawdopodobnie były spowodowane kraksą na wyścigu Trofeo Laigueglia. Mimo tego, jeśli Michał Kwiatkowski będzie czuć się dobrze podczas wyścigu Mediolan – San Remo, to możemy spodziewać się jego aktywnej jazdy na ostatnich kilometrach sobotniej rywalizacji.

Innym zawodnikiem zespołu INEOS Grenadiers, którego stać na dobry rezultat jest bez wątpienia Tom Pidcock. 21-letni Brytyjczyk w tym sezonie zajął trzecie miejsce w klasyku Kuurne – Bruxelles – Kuurne i był piąty w Strade Bianche. Być może kolejny świetny wynik Pidcock osiągnie właśnie podczas wyścigu Mediolan – San Remo.

Na finisz z większej grupy z całą pewnością będzie czekać Ben Swift. Mistrz Wielkiej Brytanii w wyścigu ze startu wspólnego dwukrotnie stawał na podium „wiosennych mistrzostw świata”. Ben Swift w 2014 roku był trzeci, a dwa lata później drugi w pierwszym monumencie kolarskiego sezonu.

W drużynie kierowanej przez Dave’a Brailsforda na drodze z Mediolanu do San Remo zaprezentuje się, także mistrz świata w jeździe na czas Filippo Ganna. Na starcie pojawi się, także Holender Dylan van Baarle prezentował ostatnio niezłą dyspozycję w wyścigu Paryż-Nicea i może pokusić się o niespodziankę w wyścigu we Włoszech. Skład brytyjskiej ekipy uzupełnią doświadczeni kolarze: Luke Rowe i Salvatore Puccio.

Skład zespołu INEOS Grenadiers w wyścigu Mediolan – San Remo 2021:

Filippo Ganna, Salvatore Puccio (obaj Włochy), Michał Kwiatkowski (Polska), Tom Pidcock, Luke Rowe, Ben Swift (wszyscy Wielka Brytania) oraz Dylan van Baarle (Holandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments