fot. UCI

Poznaliśmy terminy wielu ważnych kolarskich wyścigów, które odbędą się w innych terminach w tegorocznym sezonie pod znakiem pandemii COVID-19.

Jeśli chodzi o imprezy z kalendarza UCI WorldTour to zgodnie z poprzednimi zapowiedziami w tym roku kolarze nie powrócą do Australii, aby wystartować w Santos Tour Down Under oraz Cadel Evans Great Ocean Road Race. Na całe szczęście pozostałe najważniejsze wyścigi kolarskie mają na ten moment odbyć się w 2021 roku. Jedynie niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt został przeniesiony z 1 maja na 19 września.

Więcej zmian w kalendarzu tyczy się kolarstwa kobiet. Wyścig Itzulia Basque Country Women należący do kalendarza UCI Women’s WorldTour powinien odbyć się w dniach 14-16 maja. W tym roku rywalizacja w Kraju Basków odbędzie się 31 lipca w formie wyścigu klasycznego – Donostia San Sebastian Klasikoa w tym samym dniu, gdy będą rywalizować mężczyźni.

Planowana w dniach 7-12 czerwca brytyjska „etapówka” Women’s Tour odbędzie się od 4 do 9 października. Chiński wyścig Tour of Chongming Island, który miał mieć miejsce w maju finalnie odbędzie się w dniach 14-16 października. Natomiast klasyk Ronde van Drenthe planowany początkowo na 14 marca będzie mieć miejsce w Holandii 23 października i zakończy tegoroczny cykl UCI Women’s WorldTour.

Wiele nowych terminów otrzymały wyścigi mężczyzn, które niestety nie odbyły się na przełomie stycznia i lutego na Półwyspie Iberyjskim i Majorce. Już za niecały miesiąc od 14 do 18 kwietnia kolarze będą rywalizować w Volta a la Comunitat Valenciana (2.Pro). Na południu Portugalii w dniach 5-9 maja odbędzie się wyścig Volta ao Algarve (2.Pro).

Na największej wyspie z archipelagu Balearów kolarze będą ścigać się podczas cyklu Challenge Mallorca w dniach 13-16 maja. Etapowy wyścig Ruta del Sol (2.Pro) powróci do słonecznej Andaluzji od 18 do 22 maja.

Pełny kalendarz szosowych wyścigów UCI w sezonie 2021 dostępny jest pod tym linkiem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments