Polski Związek Kolarski (PZKol) obecnie nie ma możliwości wystawiania licencji. Jest to spowodowane ogromnym pożarem serwerów, gdzie znajdowały się dane, między innymi Międzynarodowej Unii Kolarskiej. 

W zeszłym tygodniu w nocy z wtorku na środę spłonęła serwerownia firmy OVH, która była zlokalizowana w Strasburgu we Francji. Z jej usług korzysta wiele serwisów internetowych, a także instytucji. Jak się okazało we wspomnianej serwerowni swoje dane przechowywała, także Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). Niestety wszelkie dane zostały utracone i cierpi na tym, również Polski Związek Kolarski, którego polski serwer SInKo przestał funkcjonować. Niestety do czasu rozwiązania tego problemu nie ma możliwości wystawiania licencji przez PZKol.

Władze PZKol z prezesem Krzysztofem Golwiejem na czele zwróciły się do Regionalnych i Okręgowych Związków Kolarskich z prośbą o pomoc w odzyskaniu danych. Cała operacja ma kosztować 15 tysięcy złotych i ze względu na trudną sytuację finansową Polski Związek Kolarski nie jest w stanie pokryć tych kosztów.

Pełna treść wspomnianego komunikatu Polskiego Związku Kolarskiego dostępna jest poniżej.

Poprzedni artykułDanilith Nokere Koerse 2021: Ludovic Robeet wygrywa po pięknej akcji
Następny artykułPo kraksie w Danilith Nokere Koerse Jannika Steimle czeka przerwa w startach
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Twin
Twin

RODO RODO, a nikt nie robi kopii zapasowych…

WiemWszysyko
WiemWszysyko

@Twin RODO określa zakres ochrony danych osobowych i nie ma nic wspólnego z kopiami bezpieczeństwa, przeczytaj artykuł i komunikat, a dowiesz się że kopię mają, tylko koszt jej odtworzenia z nie dokładnie uzasadnionej przyczyny wynosi 15k – pewnie jest tak drogo, aby taki nieuk jak Ty wiedział że to nie są tanie rzeczy.

Sailor
Sailor

Dlaczego nie mieli kopii zapasowej danych? Przecież to elementarna zasada.

Marżonarzut
Marżonarzut

Zapasowego Data Center nie mieli w tym OHV? Niezły ten cały OHV… Vive la France!

Amonek
Amonek

Jeśli za kopie danych, które są przechowywane na serwerze trzeba płacić, to nie dziwię się ,że poszło z dymem. Dziwne rzeczy. Jak Strava spłonie, to też jej będę musiał płacić za backup???

Misiek
Misiek

15 tysięcy….Ja nie mogę:DDDDD