fot. Deceuninck-Quick-Step / Getty Images Sport

Końcowe kilometry wyścigu Danilith Nokere Koerse były bardzo pechowe dla kolarzy zespołu Deceuninck-Quick-Step. Najpierw upadł Brytyjczyk Mark Cavendish, a chwilę później Jannik Steimle. Niestety niemieckiego kolarza czeka dłuższa przerwa w startach.

Dla 24-letniego Jannika Steimle belgijski klasyk Danilith Nokere Koerse był jego dopiero piątym startem w tym sezonie. Kolarz „Watahy” po wspomnianej, pechowej kraksie został poddany hospitalizacji i przeszedł szczegółowe badania.

Ekipa Deceuninck-Quick-Step w komunikacie prasowym poinformowała o liście urazów, jakie odniósł zwycięzca zeszłorocznej edycji wyścigu Okolo Slovenska. Steimle ma przede wszystkim zwichnięty prawy staw barkowy. Ponadto niemiecki kolarz złamał jedno z żeber i miał wstrząśnienie mózgu. Na całe szczęście badanie tomografem komputerowym nie wykazało żadnych uszkodzeń w jego mózgu.

Jak podała drużyna „Watahy” Jannik Steimle noc ze środy na czwartek spędził pod opieką lekarzy w szpitalu. Miejmy nadzieję, że już wkrótce po okresie rekonwalescencji 24-letni zawodnik powróci na trasy kolarskich wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments