fot. BORA-hansgrohe

Organizatorzy wyścigu Volta a Catalunya za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformowali, że w tegorocznej, jubileuszowej edycji wyścigu wystartuje Peter Sagan (BORA-hansgrohe). Oznacza to, że nie weźmie udziału w odbywających się w tym czasie klasykach – E3 Saxo Bank Classic i Gandawa-Wevelgem.

Peter Sagan rozpoczął sezon 2021 w zeszłą środę w wyścigu Tirreno-Adriatico. Miało to nastąpić znacznie wcześniej, jednak ze względu na zakażenie koronawirusem trzykrotny mistrz świata ze startu wspólnego musiał opóźnić swój powrót do ścigania.

Według wstępnych planów, po ukończeniu „Wyścigu Dwóch Mórz” Słowak miał wystartować w Mediolan – San Remo, a następnie w E3 Saxo Bank Classic i Gandawa-Wevelgem. Na razie nie ma oficjalnych informacji potwierdzających start Słowaka w „La Primaverze”, ale wiemy już, że nie weźmie od udziału w wspomnianych wyżej, belgijskich klasykach.

Zamiast nich Peter Sagan wybrał start w etapowym wyścigu Volta a Catalunya, który odbędzie się w dniach 22-28 marca. Dla kolarza ekipy BORA-hansgrohe będzie to pierwszy start w tej etapówce w karierze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments