fot. Voster ATS Team

Filippo Fiorelli (Bardiani-CSF-Faizane) był najszybszy w finiszu z peletonu w Trofej Porec. Najlepszym z Polaków był Patryk Stosz (Voster ATS Team), który zakończył zmagania na czwartej pozycji. W końcówce doszło do sporej kraksy, która zatrzymała między innymi kolarzy Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Zawodnicy rywalizowali dziś w chorwackim jednodniowym wyścigu Trofej Porec (1.2). Rozgrywał się on na pofałdowanych rundach, a finisz ulokowany został na lekkim podjeździe. W wyścigu brały udział ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team i Voster ATS Team, a także Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti) i Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling).

fot. procyclingstats.com

Przez pierwsze 50 kilometrów wyścigu żadnemu zawodnikowi nie udało się odjechać od peletonu. W grupie doszło natomiast do wielu kraks – w jednej z nich ucierpieli Alan Banaszek i Mihkel Raim z Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Zawodnicy po chwili zdołali wrócić do peletonu.

Kilkanaście kilometrów później od grupy oderwała się czwórka zawodników, jednak nie zdołali długo utrzymać się na czele. Gdy peleton jechał znów razem, zaatakowało z niego pięciu kolarzy – Matthias Mangertseder, Fabian Schormair (Team Felbermayr – Simplon Wels), Edvin Lovidius (Leopard Pro Cycling), Felix Ritzinger (WSA KTM Graz), Antonio Barać (Meridiana Kamen Team). Przez kilkadziesiąt kilometrów harcownicy utrzymywali się przed peletonem, jednak na 15 kilometrów do mety zostali doścignięci.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, w którym najszybszy był Filippo Fiorelli. Podium uzupełnili Enrique Sanz (Equipo Kern Pharma) i Tilen Finkst (Ljubljana Gusto Santic). Najlepszy z Polaków, Patryk Stosz (Voster ATS Team), uplasował się na czwartej pozycji.

W końcówce doszło do sporej kraksy, która zatrzymała między innymi zawodników Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Wyniki Trofej Porec 2021:

1 FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè 3:19:54
2 SANZ Enrique Equipo Kern Pharma ,,
3 FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
4 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
5 FORTIN Filippo Team Vorarlberg ,,
6 GOMEZ Nicolas David Team Colpack Ballan ,,
7 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
8 AUER Daniel WSA KTM Graz ,,
9 JUNTUNEN Antti-Jussi Ampler Development Team ,,
10 HEMING Mika Maloja Pushbikers ,,
11 MARENGO Umberto Bardiani-CSF-Faizanè ,,
13 JAIME Álex Equipo Kern Pharma ,,
14 BURCHIO Federico Work Service Marchiol Vega ,,
15 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling ,,
16 ŤOUPALÍK Adam Elkov – Kasper ,,
17 GELEIJN Owen Jumbo-Visma Development Team ,,
18 GARDELLA Florent Sprinter Nice Metropole ,,
19 ŠTOČEK Matúš Topforex – ATT Investments ,,
20 UHLIG Henri Rad – Net Rose Team ,,
21 TRACZ Szymon Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
22 COUANON Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
23 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
24 LÓPEZ Jordi Equipo Kern Pharma ,,
25 PRIMOŽIČ Jaka KK Kranj ,,
26 VERMEULEN Moran Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
27 VAN BELLE Loe Jumbo-Visma Development Team ,,
28 GEßNER Jakob Rad – Net Rose Team ,,
29 RÖBER Dominik P&S Metalltechnik ,,
30 GUERIN Alexis Team Vorarlberg ,,
31 BOVEN Lars Jumbo-Visma Development Team ,,
32 ACHTERBERG Yannik Maloja Pushbikers ,,
33 JENNI Luca Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
34 TUREK Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
35 ZECCHIN Michael Work Service Marchiol Vega ,,
36 GOUBERT Jean Sprinter Nice Metropole ,,
37 BAUCE Davide Gallina Ecotek Colosio ,,
38 LONARDI Giovanni Bardiani-CSF-Faizanè ,,
39 BENZ Pirmin Rad – Net Rose Team ,,
40 MICHEL Simon Sprinter Nice Metropole ,,
41 KELEMEN Petr Elkov – Kasper ,,
42 MARUKHIN Daniil Vino – Astana Motors ,,
43 HEIDEMANN Miguel Leopard Pro Cycling ,,
44 ŘEPA Vojtěch Equipo Kern Pharma ,,
45 GAMPER Mario Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
46 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team ,,
47 BÁRTA Jan Elkov – Kasper ,,
48 PER Gorazd Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
49 PETER Jannis Rad – Net Rose Team ,,
50 RUČIGAJ Žiga mebloJOGI Pro-concrete ,,
51 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
52 ZIHERL Luka KK Kranj ,,
53 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team 0:28
54 PIRIH Ales KK Kranj ,,
55 FLÜCKIGER Mathias Switzerland ,,
56 TAEBLING Paul Maloja Pushbikers ,,
57 WOLLENBERG Tim Maloja Pushbikers ,,
58 THALMANN Roland Team Vorarlberg ,,
59 ŤOUPALÍK Jakub Elkov – Kasper ,,
60 REPŠE Uroš KK Kranj ,,
61 GLIVAR Gal Adria Mobil 0:35
62 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
63 RÄIM Mihkel Mazowsze Serce Polski ,,
64 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
65 EVANS Louis Team Novo Nordisk Development ,,
66 COQUERET Louis Leopard Pro Cycling ,,
67 PER David Adria Mobil ,,
68 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
69 PAKALSKI Henrik Rad – Net Rose Team ,,
70 KARIĆ Vedad Meridiana Kamen Team ,,
71 BOGLI Jonathan Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
72 ODA Hijiri Team NIPPO-Provence-PTS Conti ,,
73 STÜSSI Colin Team Vorarlberg ,,
74 RITZINGER Felix WSA KTM Graz ,,
75 SHTEIN Grigoriy Vino – Astana Motors ,,
76 SPISCHA Ursin Switzerland ,,
77 RUBENIS Pauls Ampler Development Team ,,
78 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,,
79 NURLYKHASSYM Nurbergen Vino – Astana Motors ,,
80 LILLO Dario Switzerland ,,
81 CIBEJ Simon mebloJOGI Pro-concrete ,,
82 SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic ,,
83 BARAć Antonio Meridiana Kamen Team ,,
84 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
85 KVASINA Filip Meridiana Kamen Team ,,
86 JENKO Robert mebloJOGI Pro-concrete ,,
87 PASKALIN Bruno mebloJOGI Pro-concrete ,,
88 CHZHAN Igor Vino – Astana Motors ,,
89 RYAN Archie Jumbo-Visma Development Team ,,
90 SHTEIN Logan Vino – Astana Motors ,,
91 PÜNTENER Fabio Switzerland ,,
92 HRIBAR Jernej Ljubljana Gusto Santic ,,
93 SMITH Nathan Team Novo Nordisk Development ,,
94 GAZZOLI Michele Team Colpack Ballan ,,
95 VAN BEKKUM Darren Jumbo-Visma Development Team ,,
96 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper ,,
97 MARENZI Lorenzo Meridiana Kamen Team ,,
98 DI BENEDETTO Stefano Work Service Marchiol Vega 0:48
99 TIEGELAAR Tom Team Novo Nordisk Development ,,
100 SAUVAGNARGUES Jacques Maloja Pushbikers ,,
101 KÖCK Daniel WSA KTM Graz ,,
102 HENNEQUIN Paul Sprinter Nice Metropole ,,
103 BURKE Jack Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
104 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
105 UMBRI Gidas Team Colpack Ballan 0:55
106 MAESTRI Mirco Bardiani-CSF-Faizanè 0:59
107 BOSCARO Davide Team Colpack Ballan ,,
108 ZAHÁLKA Matěj Elkov – Kasper 1:10
109 SCHORMAIR Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
110 COLLUCCINI Nicolas Sprinter Nice Metropole ,,
111 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
112 LUBE Bernhard Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
113 ROLANT Antony Sprinter Nice Metropole ,,
114 VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma ,,
115 SCHÄTTI Roland Switzerland ,,
116 LOJEN Matija mebloJOGI Pro-concrete ,,
117 JURISEVIC Carlo Ljubljana Gusto Santic ,,
118 COTAR Luka KK Kranj ,,
119 ALBRECHT Jasper Union Raiffeisen Radteam Tirol ,,
120 TRAININI Tomas Bardiani-CSF-Faizanè ,,
121 PELTONEN Ukko Iisakki Ampler Development Team ,,
122 ROSNER Linus Rad – Net Rose Team ,,
123 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
124 HOČEVAR Kristjan Adria Mobil ,,
125 CAO Marco Work Service Marchiol Vega 1:26
126 GAJDULA Marek Topforex – ATT Investments ,,
127 ANSONS Kristers Ampler Development Team ,,
128 PAPIERSKI Damian Voster ATS Team 1:34
129 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
130 KABAS Maximilian WSA KTM Graz 1:39
131 GRATZER Alexander WSA KTM Graz ,,
132 LOPEZ Diego Equipo Kern Pharma 1:46
133 SALI Edoardo Gallina Ecotek Colosio ,,
134 BERZI Andrea Gallina Ecotek Colosio 1:50
135 DAVIS Corey Maloja Pushbikers 1:51
136 MEILER Lukas Team Vorarlberg ,,
137 ROTH Joel Switzerland ,,
138 DALLA VALLE Nicolas Bardiani-CSF-Faizanè 2:03
139 PAVLIČ Marko mebloJOGI Pro-concrete ,,
140 DALLA POLA Riccardo Gallina Ecotek Colosio ,,
141 PORTA Gabriele Gallina Ecotek Colosio 2:09
142 MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 2:19
143 KARPENKO Gleb Ampler Development Team 2:29
144 MIRZOJEV Artjom Ampler Development Team ,,
145 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 3:08
146 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
147 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
148 NIEBERGALL Yannik P&S Metalltechnik ,,
149 OELKE Tim P&S Metalltechnik 3:15
150 BARONCINI Filippo Team Colpack Ballan ,,
151 JANOŠ Matyáš Topforex – ATT Investments ,,
152 MARCHETTI Moreno Work Service Marchiol Vega ,,
153 GÖTZINGER Valentin WSA KTM Graz ,,
154 WILK Luke P&S Metalltechnik 3:30
155 DE SOTA Nigel Team Novo Nordisk Development 3:38
156 BOBBO Riccardo Work Service Marchiol Vega 3:52
157 GROŠELJ Žiga Team Felbermayr – Simplon Wels 4:00
158 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 4:11
159 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 4:23
160 SAIDOV Ulugbek Team Novo Nordisk Development ,,
161 LOVIDIUS Edvin Leopard Pro Cycling ,,
162 RIEGLER Nikolas Team Vorarlberg 4:33
163 POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF BEDIĆ Matija Meridiana Kamen Team
DNF HETFLEIS Petr Topforex – ATT Investments
DNF ŽIBERT Azbe Ljubljana Gusto Santic
DNF PERCRULE Doriand Team Novo Nordisk Development
DNF VOVK Jaka KK Kranj
DNF DELLA LUNGA Francesco Team Colpack Ballan
DNF BARONI Alessandro Gallina Ecotek Colosio
DNF RABOTTINI Matteo Meridiana Kamen Team
DNF VOLTR Martin Topforex – ATT Investments
DNS ROTH Nepomuk Union Raiffeisen Radteam Tirol

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments