fot. Mazowsze Serce Polski

Carlos Quintero “na solo” zwyciężył w tureckim Grand Prix Gundogmus. Z dobrej strony zaprezentowali się kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski – Marcin Budziński zajął piąte miejsce, a Adam Stachowiak finiszował tuż za nim.

Kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski wystartowali dziś w Trofej Porec (1.2) i w tureckim Grand Prix Gundogmus (1.2). Drugi z wymienionych wyścigów kończył się 20-kilometrowym podjazdem, którego końcówka (ostatnie 1,3 km) miała nachylenie 7,9%. Na tej samej trasie dwa tygodnie temu rozegrane zostało Grand Prix Velo Alanya (1.2). Wtedy triumfował tu Carlos Quintero z Terengganu Cycling Team, a najlepszy w tym wyścigu kolarz drużyny Dariusza Banaszka – Piotr Brożyna – zameldował się na 11. pozycji.

fot. procyclingstats.com

Po starcie od peletonu oderwało się trzech zawodników – Vladislav Kulikov (Rosja), Dmitriy Sirko (Uzbekistan) i Jan-Andre Freuler (Team KIBAG-OBOR-CKT). Uciekinierzy zdołali utrzymać się przed peletonem do pierwszego podjazdu.

Na około 30 kilometrów do mety od peletonu oderwała się pięcioosobowa grupa, w której jechali między innymi Adam Stachowiak (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Metkel Eyob (Terengganu Cycling Team). W międzyczasie od peletonu odpadali kolejni zawodnicy. Po chwili do czołowej grupki dojechało kilkunastu kolarzy.

Na kilkanaście kilometrów do mety zaatakował Carlos Quintero z Terengganu Cycling Team. Początkowo za Kolumbijczykiem pognało pięciu zawodników, w tym Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), jednak po chwili dołączyli do niej pozostali zawodnicy, którzy wcześniej tworzyli czołową grupę. W tym gronie był inny kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team – Adam Stachowiak.

Kolumbijczyk z Terengganu Cycling Team nie dał się dogonić i po raz drugi (poprzednio triumfował na tej trasie w Grand Prix Velo Alanya) sięgnął po zwycięstwo. Podium uzupełnili Metkel Eyob i Franklin Archibold z Panama es Cultura y Valores.

Z dobrej strony pokazali się kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski – Marcin Budziński zajął piąte, a Adam Stachowiak szóste miejsce.

Wyniki Grand Prix Gundogmus 2021:

1 QUINTERO Carlos Terengganu Cycling Team 2:41:01
2 EYOB Metkel Terengganu Cycling Team 0:15
3 ARCHIBOLD Franklin Panama es Cultura y Valores 0:16
4 BUDYAK Anatoliy Spor Toto Cycling Team 0:17
5 BUDZINSKI Marcin Mazowsze Serce Polski 0:18
6 STACHOWIAK Adam Mazowsze Serce Polski ,,
7 HALMURATOV Muradjan Uzbekistan ,,
8 CASTILLO Ulises Alfredo Wildlife Generation Pro Cycling 0:21
9 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 0:22
10 BUTS Vitaliy Salcano Sakarya BB Team ,,
11 PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 0:24
12 KULIKOV Vladislav Russia 0:30
13 SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club 0:33
14 FOMINYKH Daniil Kazakhstan 0:36
15 HOEHN Alex Wildlife Generation Pro Cycling 0:37
16 PASCUAL Eusebio Bahrain Cycling Academy 0:40
17 IVANOV Viacheslav Sankt Petersburg 0:43
18 VASYLYUK Andriy Ukraine 0:44
19 JURADO Cristopher Robin Panama es Cultura y Valores 0:49
20 SAYAR Mustafa Salcano Sakarya BB Team 0:52
21 SAMOILAU Branislau Minsk Cycling Club 0:53
22 OVECHKIN Artem Terengganu Cycling Team 1:00
23 REGUERO Gabriel Spor Toto Cycling Team 1:04
24 PIASETSKI Aliaksandr Minsk Cycling Club 2:18
25 FOMOVSKIY Aleksey Uzbekistan 2:49
26 SALTZMAN Jason Wildlife Generation Pro Cycling ,,
27 TSISHKOU Raman BelAZ 2:54
28 JONES Seth CCN Metalac Sunbelt 2:59
29 BULUT Samet Spor Toto Cycling Team 3:00
30 CHERNORUTSKIY Vladislav Inex ,,
31 SMIRNOV Aleksandr Russia 3:05
32 KHALIKOV Bulat Inex 3:07
33 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski 3:14
34 ABAY Burak Salcano Sakarya BB Team 3:24
35 IGOSHEV Egor Sankt Petersburg 3:53
36 MOVCHAN Andrii Eurocar Grawe Ukraine 4:59
37 BILYI Maksym Ukraine 5:00
38 SCHEGOLKOV Ilia Sankt Petersburg ,,
39 MALNEV Sergey Russia ,,
40 BIALIAUSKI Kanstantsin BelAZ 5:01
41 KUDRAVETS Artsiom Vivarovar 5:03
42 KUNZ Dominic Team KIBAG-OBOR-CKT ,,
43 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
44 BUDZIŃSKI Tomasz Mazowsze Serce Polski ,,
45 GRIGORYAN Artur Marathon-Tula Cycling Team 5:04
46 RAMANAU Raman BelAZ ,,
47 SHEMETAU Mikhail Belarus 5:05
48 BALKAN Onur Salcano Sakarya BB Team 5:06
49 MCGEOUGH Cormac Wildlife Generation Pro Cycling 5:07
50 CRISTA Daniel CSA Steaua Bucharest ,,
51 KHOTULOV Denys Ukraine ,,
52 BORZOV Dmitrii Inex ,,
53 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 5:08
54 LOHINSKY Filip Slovakia ,,
55 ASADOV Elchin Salcano Sakarya BB Team ,,
56 EYVAZOV Shahin Azerbaijan 5:09
57 TIRYAKI Oguzhan Spor Toto Cycling Team 5:10
58 MOHD ZARIFF Muhammad Nur Aiman Terengganu Cycling Team 5:11
59 KOMIN Aleksandr Marathon-Tula Cycling Team ,,
60 DOLMATOV Viktor Lotus Cycling Team 5:15
61 NOVAKOWSKYI Vitalii Eurocar Grawe Ukraine 5:19
62 STARCHENKO Nikita Inex ,,
63 POLOZOV Viacheslav Russia 5:33
64 HRENKÓ Norbert Lotus Cycling Team 5:34
65 GIL TORREGROSA Javier Bahrain Cycling Academy ,,
66 ROSTOVTSEV Sergey Russia ,,
67 GRINKEVICH Mark Belarus 5:35
68 TIKHONIN Evgenii Vivarovar ,,
69 GOLOVASH Oleksandr Ukraine ,,
70 KONONENKO Mykhaylo Salcano Sakarya BB Team ,,
71 ERSHOV Artur Marathon-Tula Cycling Team 5:36
72 CLARKE Jonathan Wildlife Generation Pro Cycling ,,
73 VIUNOSHEV Mikhail Marathon-Tula Cycling Team 5:39
74 ZABIROV Damir Uzbekistan 5:47
75 SHICHKIN Vlas Sankt Petersburg 5:48
76 BAZHKOU Stanislau Belarus 5:55
77 GOH Choon Huat Terengganu Cycling Team 5:59
78 ȚVETCOV Serghei Wildlife Generation Pro Cycling 6:16
79 TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica 6:18
80 MAIKIN Roman Marathon-Tula Cycling Team 6:21
81 BALKAN Serkan Trek Trakya 6:27
82 VORRIAS Ioannis Team KIBAG-OBOR-CKT 6:30
83 LORENZO Randish Abdul Panama es Cultura y Valores ,,
84 AVAN Halis Trek Trakya 6:32
85 BIALIAUSKI Vasili Minsk Cycling Club 6:58
86 STROKAU Vasili Minsk Cycling Club 7:12
87 KULYK Andriy Ukraine 9:25
88 TERESHENOK Vitalii Inex 9:32
89 SHMANTSAR Aliaksei BelAZ 9:44
90 ISLAMOV Valerii Inex 9:45
91 GRIDCHIN Maxim Kazakhstan 9:46
92 GUERRA Sandi Panama es Cultura y Valores 9:47
93 HERNANDEZ Nolberto Panama es Cultura y Valores ,,
94 KUDRIN Aleksei Mega Saray 9:53
95 KAVALIOU Kiryl BelAZ 9:56
96 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan 10:03
97 SHEVCHENKO Oleksandr Eurocar Grawe Ukraine 10:10
98 HJORTH Jonas Bahrain Cycling Academy 10:27
99 POPUGAYEV Maxim Kazakhstan 10:49
100 ERKAN Muhammed Trek Trakya 11:37
101 NIYAZOV Bolat Kazakhstan 11:54
102 ABDULAZIZLI Amral Azerbaijan 12:44
DNF KURTY Jakub Slovakia
DNF SAUCHYTS Uladzislau Belarus
DNF STEINER Jan Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF DOĞAN Halil İbrahim Spor Toto Cycling Team
DNF CALISKAN Ismail Mega Saray
DNF BOCHAROV Dmitriy Uzbekistan
DNF PACHSHENKO Sergey Kazakhstan
DNF PLESEA Valentin CSA Steaua Bucharest
DNF KRIACHKO Yevhenii Eurocar Grawe Ukraine
DNF ARVAI Krisztian Lotus Cycling Team
DNF SIRKO Dmitriy Uzbekistan
DNF KRAMARCIK Pavol Slovakia
DNF KUPUSOVIC Dorde CCN Metalac Sunbelt
DNF JABRAYILOV Samir Azerbaijan
DNF SÁNTA Ármin Konrád Lotus Cycling Team
DNF HARAKHAVIK Uladzimir Vivarovar
DNF LISKA Andrej Slovakia
DNF LUKOVIC David CCN Metalac Sunbelt
DNF QURBANOV Ali Azerbaijan
DNF HÄSSIG Marco Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF KIRYEVICH Artur Vivarovar
DNF BLASKO Matej Slovakia
DNF BIEN Max CCN Metalac Sunbelt
DNF ABBASOV Ibad Azerbaijan
DNF FELLMANN Daniel-Jonas Team KIBAG-OBOR-CKT
DNF FOLTAN Adam Dukla Banska Bystrica
DNF KILIC Can Ahmet Mega Saray
DNS EVTUSHENKO Alexander Russia
OTL KLEPIKOV Illya Eurocar Grawe Ukraine 13:07
OTL BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 14:12
OTL BOGUSŁAWSKI Marceli Mazowsze Serce Polski ,,
OTL MARCHUK Dzianis Belarus ,,
OTL NOVOLODSKII Ivan Sankt Petersburg 14:13
OTL KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica 14:23
OTL NAGY Simon Slovakia ,,
OTL FREULER Jan-André Team KIBAG-OBOR-CKT ,,
OTL DENISOV Denis Sankt Petersburg 14:35
OTL YURTERI Nurullah Trek Trakya 14:38
OTL KANAT Mehmet Trek Trakya 14:45
OTL TASKAN Oguzhan Trek Trakya 14:53
OTL SHUMOV Nikolai Vivarovar 14:57
OTL BIDILICI Andrei Cosmin CSA Steaua Bucharest 15:01
OTL GEYIK Ufuk Mega Saray 15:13
OTL STRAH Alex Antonio Panama es Cultura y Valores 15:16
OTL PRYMAKOU Kiryl BelAZ 15:33
OTL SCHUMANN Máté Lotus Cycling Team 16:05
OTL GRIGORAS Tudor-Justin CSA Steaua Bucharest 16:14
OTL HAMDAN Wan Abdul Rahman Terengganu Cycling Team 16:15
OTL PANCHUK Ivan Mega Saray 16:16
OTL NASER Ahmed Bahrain Cycling Academy 16:17
OTL ŞAMLI Ferit Spor Toto Cycling Team ,,
OTL BARTHA Csaba CSA Steaua Bucharest 16:18
OTL GÜNAY Ramazan Mega Saray 16:26

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments