fot. Getty Images Sport

Poznaliśmy skład ekipy INEOS Grenadiers w odbywającym się w najbliższą sobotę wyścigu Strade Bianche. W barwach brytyjskiej drużyny pojedzie dwukrotny triumfator tej imprezy – Michał Kwiatkowski.

Już teraz zapraszamy na relację tekstową “live” z wyścigu Strade Bianche, która rozpocznie się na naszym portalu w sobotę 6 marca o godzinie 11:40.

Popularny “Kwiato” w 2014 i 2017 roku, jako pierwszy pojawiał się na mecie na Piazza del Campo w Sienie. W tym roku z pewnością Polak będzie chciał się pokusić o trzecie zwycięstwo i wyrównanie rekordu Fabiana Cancellary. Wybitny Szwajcar triumfował w Strade Bianche w 2008, 2012 i 2016 roku. Pewną niewiadomą pozostaje obecna dyspozycja Kwiatkowskiego, który wczoraj podczas klasyka Trofeo Laigueglia miał kraksę i musiał wycofać się z rywalizacji.

Oprócz “Kwiato” w składzie ekipy INEOS Grenadiers pojedzie zwycięzca Tour de France z 2019 roku Egan Bernal, który we wspomnianym wyścigu Trofeo Laigueglia zajął drugie miejsce. Dla Kolumbijczyka będzie to debiut w wyścigu po “białych drogach”. Pierwszy raz w Strade Bianche zaprezentują się, także młody brytyjski talent Tom Pidcock oraz Pavel Sivakov. Pomocą dla swoich liderów powinien służyć Owain Doull. Kadrę ekipy uzupełnią dwaj Włosi Salvatore Puccio oraz Leonardo Basso.

Skład drużyny INEOS Grenadiers w wyścigu Strade Bianche 2021:

Leonardo Basso, Salvatore Puccio (obaj Włochy), Egan Bernal (Kolumbia), Owain Doull, Tom Pidcock (obaj Wielka Brytania), Michał Kwiatkowski (Polska) oraz Pavel Sivakov (Rosja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments