Fot. UAE Team Emirates

Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France Tadej Pogacar przedłużył swój kontrakt z grupą UAE Team Emirates do 2026 roku. Warto zauważyć, że jest to kolejne już przedłużenie kontraktu ze wschodzącą gwiazdą kolarstwa.

Jak mówi dyrektor generalny drużyny z Emiratów Arabskich Mauro Gianetti:

Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić kolejne przedłużenie kontraktu Tadeja w naszej ekipie. Pogacar mocno wierzy w nasz projekt, tak, jak my wierzymy w jego możliwości. Już po raz trzeci przedłużamy jego kontrakt, co tylko podkreśla jego zaangażowanie w projekt, który budujemy w drużynie.

Szwajcar, który w swojej zawodniczej karierze odnosił spore sukcesy, a po niej z powodzeniem piastował funkcję dyrektora sportowego dodaje:

Tworzymy prawdziwie zjednoczoną grupę z atmosferą, której nigdy wcześniej nie widziałem przez wszystkie lata mojej kolarskiej działalności. Jestem z tego szczególnie dumny.

Młody Słoweniec, wygrywając w poprzednią sobotę klasyfikację generalną UAE Tour jasno dał do zrozumienia, że i w obecnym sezonie będzie wiodącą postacią peletonu. Podpisując nowy kontrakt Tadej jest podekscytowany dalszą współpracą z drużyną z Emiratów Arabskich, potwierdzając słowa swojego dyrektora odnośnie atmosfery panującej w ekipie:

Czuję się tutaj jak w domu. W drużynie panuje wyjątkowa atmosfera między dyrektorami, kolarzami oraz całą resztą jej pracowników i jest to dla mnie wyjątkowo dobre środowisko do rozwoju. Ekipa mocno we mnie wierzy, za co jestem jej wdzięczny. Chcę ciężko pracować, by okazać wszystkim tę wdzięczność. Wierzę, że w kolejnych latach czeka nas wiele sezonów pełnych sukcesów.

Z tak stabilną przyszłością, z tak mocno ukierunkowanym na sukces podejściem 23-letniego Słoweńca, można mieć pewność, iż nazwisko Pogacara wpisywać będziemy wielokrotnie na listy zwycięzców kolejnych wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments