Foto: Liv Racing

Lotte Kopecky (Liv Racing) wygrała po finiszu z grupy brukowany klasyk Le Samyn des Dames. Na 20. miejscu rywalizację zakończyła Marta Jaskulska.

Rozgrywany po raz dziesiąty wyścig Le Samyn des Dames awansował w tym roku o jedną kategorię (do 1.1). Tym samym do rywalizacji przystąpiło między innymi sześć (z dziewięciu) drużyn UCI Women’s WorldTeams. Panie miały do pokonania ponad 92 kilometry z Quaregnon do Dour. Na trasie musiały zmierzyć się z piętnastoma sektorami bruku.

Na liście startowej mieliśmy dwie Polki – Martę Jaskulską w barwach Liv Racing oraz Annę Plichtę (Lotto Soudal Ladies).

Od samego początku panie dyktowały mocne tempo i peleton zmniejszał się na każdym z brukowanych sektorów. Około 30 kilometrów przed metą na czele kręciła pięcioosobowa grupka, w której jechały: Jolien d’Hoore, Amy Pieters (obie SD Worx), Lotte Kopecky (Liv Racing), Marlen Reusser (Alé BTC Ljubljana) i Emma Cecilie Norsgaard (Movistar Team).

Mocna piątka jednak nie zdołała sobie wypracować dużej przewagi i została wchłonięta przez grupę pościgową na 22 kilometry przed metą. Przez kolejne kilka minut mieliśmy wiele nieudanych ataków. Na przedostatnim odcinku brukowanym (Côte des Nonettes) grupka się naciągnęła, ale w czołówce mieliśmy jeszcze niespełna 30 zawodniczek.

Podczas pokonywania Rue de Belle Vue (700 metrów bruku) grupa się porwała ostatecznie, a do mety mieliśmy już tylko trzy kilometry. Jednak o zwycięstwie zadecydował finisz z mocno uszczuplonego peletonu.

Bardzo długim finiszem popisała się Emma Cecilie Norsgaard (Movistar Team), którą na ostatnich metrach wyprzedziła Lotte Kopecky (Liv Racing). Trzecie miejsce wywalczyła Chloe Hosking (Trek-Segafredo Women). Ładnie pojechała Marta Jaskulska, która przyjechała w czołówce i zajęła 20. miejsce.

Wyniki:

1. KOPECKY Lotte LIV LIV RACING en 2h20’04”
2. JØRGENSEN Emma Cecilie MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:00
3. HOSKING Chloe TFS TREK-SEGAFREDO 00:00
4. VERHULST Gladys ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM 00:00
5. VAN T GELOOF Maria Apolonia DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR 00:00
6. PIETERS Amy SDW TEAM SD WORX 00:00
7. TOMASI Laura ALE ALE’ BTC LJUBLJANA 00:00
8. HENDERSON Anna JVW JUMBO-VISMA WOMEN TEAM 00:00
9. VAN DER HULST Amber PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
10. KASPER Romy JVW JUMBO-VISMA WOMEN TEAM 00:00
11. MARKUS Femke PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
12. BOOGAARD Maaike ALE ALE’ BTC LJUBLJANA 00:00
13. POLLICINI Silvia VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00:00
14. UNEKEN Lonneke SDW TEAM SD WORX 00:00
15. VAN VELZEN Bryony DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 00:00
16. VAN GOGH Natalie CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE 00:00
17. PARKINSON Abby-Mae LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:00
18. CECCHINI Elena SDW TEAM SD WORX 00:00
19. JACKSON Alison LIV LIV RACING 00:00
20. JASKULSKA Marta LIV LIV RACING 00:00
21. REUSSER Marlen ALE ALE’ BTC LJUBLJANA 00:00
22. BREDEWOLD Mischa PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
23. MAJERUS Christine SDW TEAM SD WORX 00:00
24. LAURANCE Typhaine ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM 00:00
25. KUIJPERS Evy LIV LIV RACING 00:14
26. GUARISCHI Barbara MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:20
27. BIANNIC Aude MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:27
28. ERIĆ Jelena MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:27
29. PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 01:00
30. CORDON RAGOT Audrey TFS TREK-SEGAFREDO 01:41
31. FOURNIER Roxane SDW TEAM SD WORX 01:41
32. CURINIER Léa ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM 01:41
33. GONZALEZ BLANCO Alicia MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 01:41
34. TERUEL RIBES Alba MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 01:41
35. SCHWEINBERGER Kathrin DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 02:56
36. GEORGI Pfeiffer DSM TEAM DSM 02:56
37. DE JONG Thalita CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE 02:56
38. BUURMAN Eva TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 02:56
39. VAN EYNDE Fien DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 02:56
40. MARTIN MARTIN Sara MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 02:56
41. OTTESTAD Mie Bjørndal ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH 02:56
42. GRANGIER India SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C 02:56
43. WATERREUS Kylie MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM 02:56
44. SHARPE Amelia NXG NXTG RACING 02:56
45. BEEKHUIS Teuntje JVW JUMBO-VISMA WOMEN TEAM 02:56
46. MEERTENS Lone LSL LOTTO SOUDAL LADIES 02:56
47. JOUNIER Lucie ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM 02:56
48. ERATH Tanja TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 02:56
49. TREVISI Anna ALE ALE’ BTC LJUBLJANA 02:56
50. VAN DER DUIN Maike DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR 02:56
51. STULTIENS Sabrina LIV LIV RACING 02:56
52. DUYCK Ann-Sophie MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM 02:56
53. VAN DE VEL Sara RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS 02:56
54. PENTON Sara DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR 02:56
55. FAULKNER Kristen TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 02:56
56. VIGIE Margaux VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 02:56
57. PEPERKAMP Esmée DSM TEAM DSM 02:56
58. GARCIA CAÑELLAS Margarita Victo ALE ALE’ BTC LJUBLJANA 02:56
59. VAN ANROOIJ Shirin TFS TREK-SEGAFREDO 02:56
60. HANSON Lauretta TFS TREK-SEGAFREDO 02:56
61. GRÖNDAHL Antonia RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS 02:56
62. KOCH Franziska DSM TEAM DSM 03:02
63. KRÖGER Mieke HPU HITEC PRODUCTS 03:05
64. DELBAERE Fien MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM 03:14
65. STEIGENGA Nicole DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 03:14
66. KERBAOL Cedrine ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM 03:16
67. SCHWEINBERGER Christina DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 03:16
68. VANDENBULCKE Jesse LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:16
69. ANDERSEN Susanne DSM TEAM DSM 03:54
70. WIEBES Lorena DSM TEAM DSM 03:56
71. SWINKELS Karlijn JVW JUMBO-VISMA WOMEN TEAM 04:04
72. D’HOORE Jolien SDW TEAM SD WORX 04:20
73. GHEKIERE Justine CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE 04:20
74. SOEK Julia DSM TEAM DSM 06:52
75. YONAMINE Eri TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 08:46
76. DE SMEDT Marijke MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM 08:46
77. LUTRO Amalie HPU HITEC PRODUCTS 09:17
78. BEX Nathalie CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE 09:36
79. SOTO CAMPOS Catalina Anais NXG NXTG RACING 09:36
80. ANDERSSON Caroline HPU HITEC PRODUCTS 09:36
81. NOOIJEN Lieke PHV PARKHOTEL VALKENBURG 09:36
82. VANDER SANDE Elise LSL LOTTO SOUDAL LADIES 09:36
83. LANSSENS Lien BINGOAL-WB LADIES 09:36
84. CREAMER Lauren LCW LVIV CYCLING TEAM 09:36
85. ALZINI Martina VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 09:36
86. DEMEY Valerie LIV LIV RACING 09:36
87. SHARPE Alice RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS 09:36
88. VAN HOUTUM Céline MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM 09:36
89. GRIFFIN Mia RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS 09:36
90. DE GROOT Marieke DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 09:36
91. JONGERIUS Claudia CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE 09:36
92. VAN MECHELEN Gloria LCW LVIV CYCLING TEAM 09:36
93. SMEKAL Finja DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR 09:36
94. BERTEAU Victoire DVE DOLTCINI-VAN EYCK-PROXIMUS CONTINENTAL TE 09:36
95. GÅSKJENN Ingvild HPU HITEC PRODUCTS 09:36
96. TRYOEN Camille TEAM MACADAMS COWBOYS 09:36
97. WISEMAN Eleanor BINGOAL-WB LADIES 09:36
98. DIDERIKSEN Amalie TFS TREK-SEGAFREDO 09:40
99. PIRRONE Elena VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 09:40
100. KIRCHMANN Leah DSM TEAM DSM 09:40
101. BOS Leonie PHV PARKHOTEL VALKENBURG 09:40
102. ERAUD Severine SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C 09:40
103. LE MOUEL Celia SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C 09:40
104. MATHIESEN Pernille JVW JUMBO-VISMA WOMEN TEAM 09:40
105. MERTENS Fiona BINGOAL-WB LADIES 09:40
106. ABGRALL Noemie SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C 09:40
107. CASTRIQUE Alana LSL LOTTO SOUDAL LADIES 09:50
108. VAN HAAFTEN Kirstie PHV PARKHOTEL VALKENBURG 09:53

Wycofały się:
WORRACK Trixi TFS TREK-SEGAFREDO
PATERNOSTER Letizia TFS TREK-SEGAFREDO
BUJAK Eugenia ALE ALE’ BTC LJUBLJANA
BURI Fabienne ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH
EHRLER Désirée ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH
GULLIKSEN Line Marie ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH
MÜLLENBERG Lisa ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH
WEISS Sandra ASC ANDY SCHLECK-CP NVST-IMMO LOSCH
PLICHTA Anna LSL LOTTO SOUDAL LADIES
AMMERLAAN Rozemarijn NXG NXTG RACING
KNAVEN Britt NXG NXTG RACING
RIJNBEEK Maud NXG NXTG RACING
WADSWORTH Emily NXG NXTG RACING
DE ZOETE Mylene NXG NXTG RACING
SWINKELS Sylvie PHV PARKHOTEL VALKENBURG
LE DEUNFF Marie Morgane ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM
RICHIOUD Greta ARK ARKEA PRO CYCLING TEAM
LENSECLAES Ditte RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS
BECKERS Isabelle RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS
BETZ Svenja RUP TEAM RUPELCLEANING-CHAMPION LUBRICANTS
BENNETT Elizabeth DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR
MARTINS Maria DRP DROPS-LE COL SUPPORTED BY TEMPUR
DIXON Leah TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK
COMMISSARIS Caren CCT BINGOAL CASINO-CHEVALMEIRE
DEMAY Coralie SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C
LE BAIL Elodie SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C
SQUIBAN Maeva SRC STADE ROCHELAIS CHARENTE- MARITIME WOMEN C
BADEGRUBER Anna MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
DE WISPELAERE Fien MUL MULTUM ACCOUNTANTS LADIES CYCLING TEAM
DE ROECK Naomi LCW LVIV CYCLING TEAM
ZOVICO Alice LCW LVIV CYCLING TEAM
ENEVER Sophie LCW LVIV CYCLING TEAM
LOPEZ LLULL Margarita LCW LVIV CYCLING TEAM
TURNBULL Fiona LCW LVIV CYCLING TEAM
OLSEN Ann Helen HPU HITEC PRODUCTS
RIFFEL Christa HPU HITEC PRODUCTS
FELDMANN Pernille Larsen HPU HITEC PRODUCTS
DEBOCK Julie BINGOAL-WB LADIES
TAHAY Elise BINGOAL-WB LADIES
ZAVA Allison BINGOAL-WB LADIES
VROMANNE Justine BINGOAL-WB LADIES
BADOR Flavie TEAM MACADAMS COWBOYS
SARAIVA Eléonore TEAM MACADAMS COWBOYS
TROMBINI Juliette TEAM MACADAMS COWBOYS
WEBB CHARLAND Allyson TEAM MACADAMS COWBOYS

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments