fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski Team

W najbliższych dniach kolarze Mazowsze Serce Polski Team staną do walki w dwóch chorwackich klasykach – Porec Trophy (1.2) oraz Umag Trophy (1.2)

Po czterech startach na terenie Turcji, kolarze Dariusza Banaszka przenoszą się do Chorwacji, w której powalczą o kolejne punkty do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). 3 marca wystartują w Porec Trophy, a 7 marca w Umag Trophy.

W obu wyścigach wystartuje Mihkel Räim – najnowszy nabytek mazowieckiej drużyny. Estończyk, który jeszcze rok temu jeździł na poziomie WorldTour, podczas chorwackich wyścigów zadebiutuje w barwach nowej drużyny

“Za mną dość chaotyczne przygotowania, więc nie narzucam na siebie dużej presji. Chcę zapoznać się z drużyną oraz przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Jeżeli pojawi się okazja, powalczę o dobry wynik, ale jeżeli zobaczę, że ktoś z drużyny jest mocniejszy ode mnie, to pomogę mu w odniesieniu zwycięstwa. Wierzę, że znajdziemy w tym równowagę” – tłumaczył Räim.

Chorwackie wyścigi będą także okazją do debiutu w nowej roli dla Marka Rutkiewicza. Popularny “Rutek” od tego sezon pełni rolę dyrektora sportowego w Mazowsze Serce Polski Team.

“3 marca zaczynamy kampanie wyścigów w Chorwacji, pierwszy z wyścigów to Umag Trophy – wyścig rozgrywany na rundach z niewielkim podjazdem. W ostatnich latach przyjeżdżała na metę duża grupa, dlatego skład dobraliśmy pod tym kątem. W barwach Mazowsze Serce Polski na Umag Trophy wystartują: Alan Banaszek, Mihkel Raim, Norbert Banaszek, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek” – komentował Rutkiewicz.

“Mihkel Raim jest nowym zawodnikiem i jeszcze nie startował w tym sezonie. Do końca nie wiemy na co go stać, natomiast Alan już pokazał się z bardzo dobrej strony na wyścigach w Turcji, dlatego drużyna na wyścig będzie ustawiona pod tych dwóch zawodników” – dodał.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments