fot. Cofidis, Solutions Credit

Dziś odbędzie się 73. edycja wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne. Zawodnicy będą rywalizować na prawie 200-kilometrowej, obfitującej w podjazdy trasie. Na liście startowej znalazło się sześciu Polaków.

Zawodnicy pokonają dziś 12 wymagających ścianek, w tym Mont Saint Laurent (1,3 km; 7,8%), Côte du Trieu (1,2 km; 7%) i Oude Kwaremont (2,2 km; 4,2%; max. 11%). Ostatnie kilkadziesiąt kilometrów prowadzi jednak po płaskim terenie, przez co najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest finisz z dużej grupy.

Na starcie wyścigu stanie 174 zawodników. W tym gronie znalazło się wiele gwiazd – między innymi Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Arnaud Demare (Groupama-FDJ), Alexander Kristoff, Matteo Trentin (UAE-Team Emirates), Greg van Avermaet (AG2R Citroen Team) czy Tim Wellens (Lotto Soudal).

W Kuurne-Burksela-Kuurne wystartuje też sześciu Polaków – Stanisław Aniołkowski (Bingoal WB), Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), Michał Gołaś (INEOS Grenadiers), Kamil Gradek (Vini Zabu), Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Credits) i Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS). Wygląda na to, że wszyscy, poza Łukaszem Wiśniowskim, będą pełnili rolę pomocników.

Więcej o trasie i faworytach wyścigu można przeczytać w naszej zapowiedzi, którą znajdziecie TUTAJ.

  1. Deceuninck – Quick Step

1 ASGREEN Kasper

2 HODEG Álvaro José

3 STEELS Stijn

4 LAMPAERT Yves

5 STEIMLE Jannik

6 ŠTYBAR Zdeněk

7 VAN LERBERGHE Bert

  1. Trek – Segafredo

11 STUYVEN Jasper

12 PEDERSEN Mads

13 KIRSCH Alex

14 EGHOLM Jakob

16 THEUNS Edward

17 MULLEN Ryan

  1. AG2R Citroën Team

21 VAN AVERMAET Greg

22 NAESEN Oliver

23 DUVAL Julien

24 NAESEN Lawrence

25 SARREAU Marc

26 JULLIEN Anthony

27 VAN HOECKE Gijs

  1. BORA – hansgrohe

    31 BODNAR Maciej

32 SCHELLING Ide

33 GAMPER Patrick

34 MEEUS Jordi

35 OSS Daniel

36 PÖSTLBERGER Lukas

37 POLITT Nils

  1. INEOS Grenadiers

41 BASSO Leonardo

42 DOULL Owain

43 HAYTER Ethan

44 MOSCON Gianni

45 NARVÁEZ Jhonatan

46 PIDCOCK Thomas

47 GOŁAŚ Michał

  1. Lotto Soudal

51 DEGENKOLB John

52 WELLENS Tim

53 VERMEERSCH Florian

54 FRISON Frederik

55 THIJSSEN Gerben

56 KRON Andreas

57 OLDANI Stefano

  1. Israel Start-Up Nation

61 BARBIER Rudy

62 BIERMANS Jenthe

63 BOIVIN Guillaume

64 VANMARCKE Sep

65 HOFSTETTER Hugo

66 WÜRTZ SCHMIDT Mads

67 VAN ASBROECK Tom

  1. Groupama – FDJ

71 DÉMARE Arnaud

72 GENIETS Kevin

73 KÜNG Stefan

74 SCOTSON Miles

75 LIENHARD Fabian

76 LUDVIGSSON Tobias

77 SINKELDAM Ramon

  1. UAE-Team Emirates

81 KRISTOFF Alexander

82 BYSTRØM Sven Erik

83 GIBBONS Ryan

84 MARCATO Marco

85 LAENGEN Vegard Stake

86 TROIA Oliviero

87 TRENTIN Matteo

  1. EF Education – Nippo

91 HOFLAND Moreno

92 KEUKELEIRE Jens

93 LANGEVELD Sebastian

94 RUTSCH Jonas

95 SCULLY Tom

96 DOCKER Mitchell

97 VAN DEN BERG Julius

  1. Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux

101 DE WINTER Ludwig

102 DEVRIENDT Tom

103 VAN DER HOORN Taco

104 PASQUALON Andrea

105 VAN POPPEL Boy

106 VAN POPPEL Danny

107 VANSPEYBROUCK Pieter

  1. Team Qhubeka ASSOS

111 ARMÉE Sander

112 CAMPENAERTS Victor

113 CLAEYS Dimitri

114 GOGL Michael

115 BARBERO Carlos

116 STOKBRO Andreas

117 WIŚNIOWSKI Łukasz

  1. Bahrain – Victorious

121 COLBRELLI Sonny

122 PADUN Mark

123 HALLER Marco

124 HAUSSLER Heinrich

125 SIEBERG Marcel

126 TEUNS Dylan

127 WILLIAMS Stephen

  1. Cofidis, Solutions Crédits

131 LAPORTE Christophe

132 ALLEGAERT Piet

133 BOHLI Tom

134 DRUCKER Jempy

135 SAJNOK Szymon

136 CARVALHO Andre

137 WALLAYS Jelle

  1. Astana – Premier Tech

141 ARANBURU Alex

142 BOARO Manuele

143 ZAKHAROV Artyom

144 FELLINE Fabio

145 IZAGIRRE Gorka

146 MARTINELLI Davide

147 PERRY Benjamin

  1. Team BikeExchange

151 DURBRIDGE Luke

152 EDMONDSON Alex

153 SMITH Dion

154 STANNARD Robert

155 SCOTSON Callum

156 JANSEN Amund Grøndahl

157 JUUL-JENSEN Christopher

  1. Team DSM

161 KRAGH ANDERSEN Søren

162 BENOOT Tiesj

163 BRENNER Marco

164 PEDERSEN Casper

165 EEKHOFF Nils

166 KANTER Max

167 LEKNESSUND Andreas

  1. Alpecin-Fenix

171 VAN DER POEL Mathieu

172 RICKAERT Jonas

173 DILLIER Silvan

174 PLANCKAERT Edward

175 RIESEBEEK Oscar

176 TAMINIAUX Lionel

177 MERLIER Tim

  1. Team Arkéa Samsic

181 BOUDAT Thomas

182 CAPIOT Amaury

183 PAJUR Markus

184 MCLAY Daniel

185 RUSSO Clément

186 SWIFT Connor

187 WELTEN Bram

  1. Vini Zabù

191 MARECZKO Jakub

    192 GRADEK Kamil

193 SCHNEITER Joab

194 FRAPPORTI Marco

195 VAN EMPEL Etienne

196 BEVILACQUA Simone

197 ORRICO Davide

  1. Uno-X Pro Cycling Team

201 WÆRENSKJOLD Søren

202 HOELGAARD Markus

203 TILLER Rasmus

204 RESELL Erik Nordsaeter

205 HVIDEBERG Jonas Iversby

206 HALVORSEN Kristoffer

207 SKAARSETH Anders

  1. Team Total Direct Energie

211 BOASSON HAGEN Edvald

212 BONIFAZIO Niccolò

213 MANZIN Lorrenzo

214 SOUPE Geoffrey

215 TERPSTRA Niki

216 TURGIS Anthony

217 VAN GESTEL Dries

  1. Bingoal – Wallonie Bruxelles

    221 ANIOŁKOWSKI Stanisław

222 SUTER Joel

223 DUPONT Timothy

224 LIVYNS Arjen

225 PAQUOT Tom

226 REX Laurenz

227 VALLÉE Boris

  1. Sport Vlaanderen – Baloise

231 DE VYLDER Lindsay

232 DE WILDE Gilles

233 MARIT Arne

234 REYNDERS Jens

235 VAN DEN BOSSCHE Fabio

236 VANHOOF Ward

237 WEEMAES Sasha

  1. B&B Hotels p/b KTM

241 COQUARD Bryan

242 DE BACKER Bert

243 DEBUSSCHERE Jens

244 LECROQ Jérémy

245 LEMOINE Cyril

246 MORICE Julien

247 VAN GENECHTEN Jonas

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments