Dziś odbędzie się 73. edycja wyścigu Kuurne-Bruksela-Kuurne. Zawodnicy będą rywalizować na prawie 200-kilometrowej, obfitującej w podjazdy trasie. Na liście startowej znalazło się sześciu Polaków.
Zawodnicy pokonają dziś 12 wymagających ścianek, w tym Mont Saint Laurent (1,3 km; 7,8%), Côte du Trieu (1,2 km; 7%) i Oude Kwaremont (2,2 km; 4,2%; max. 11%). Ostatnie kilkadziesiąt kilometrów prowadzi jednak po płaskim terenie, przez co najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest finisz z dużej grupy.
Na starcie wyścigu stanie 174 zawodników. W tym gronie znalazło się wiele gwiazd – między innymi Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Arnaud Demare (Groupama-FDJ), Alexander Kristoff, Matteo Trentin (UAE-Team Emirates), Greg van Avermaet (AG2R Citroen Team) czy Tim Wellens (Lotto Soudal).
W Kuurne-Burksela-Kuurne wystartuje też sześciu Polaków – Stanisław Aniołkowski (Bingoal WB), Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), Michał Gołaś (INEOS Grenadiers), Kamil Gradek (Vini Zabu), Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Credits) i Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS). Wygląda na to, że wszyscy, poza Łukaszem Wiśniowskim, będą pełnili rolę pomocników.
Więcej o trasie i faworytach wyścigu można przeczytać w naszej zapowiedzi, którą znajdziecie TUTAJ.
- Deceuninck – Quick Step
1 ASGREEN Kasper
2 HODEG Álvaro José
3 STEELS Stijn
4 LAMPAERT Yves
5 STEIMLE Jannik
6 ŠTYBAR Zdeněk
7 VAN LERBERGHE Bert
- Trek – Segafredo
11 STUYVEN Jasper
12 PEDERSEN Mads
13 KIRSCH Alex
14 EGHOLM Jakob
16 THEUNS Edward
17 MULLEN Ryan
- AG2R Citroën Team
21 VAN AVERMAET Greg
22 NAESEN Oliver
23 DUVAL Julien
24 NAESEN Lawrence
25 SARREAU Marc
26 JULLIEN Anthony
27 VAN HOECKE Gijs
- BORA – hansgrohe
31 BODNAR Maciej
32 SCHELLING Ide
33 GAMPER Patrick
34 MEEUS Jordi
35 OSS Daniel
36 PÖSTLBERGER Lukas
37 POLITT Nils
- INEOS Grenadiers
41 BASSO Leonardo
42 DOULL Owain
43 HAYTER Ethan
44 MOSCON Gianni
45 NARVÁEZ Jhonatan
46 PIDCOCK Thomas
47 GOŁAŚ Michał
- Lotto Soudal
51 DEGENKOLB John
52 WELLENS Tim
53 VERMEERSCH Florian
54 FRISON Frederik
55 THIJSSEN Gerben
56 KRON Andreas
57 OLDANI Stefano
- Israel Start-Up Nation
61 BARBIER Rudy
62 BIERMANS Jenthe
63 BOIVIN Guillaume
64 VANMARCKE Sep
65 HOFSTETTER Hugo
66 WÜRTZ SCHMIDT Mads
67 VAN ASBROECK Tom
- Groupama – FDJ
71 DÉMARE Arnaud
72 GENIETS Kevin
73 KÜNG Stefan
74 SCOTSON Miles
75 LIENHARD Fabian
76 LUDVIGSSON Tobias
77 SINKELDAM Ramon
- UAE-Team Emirates
81 KRISTOFF Alexander
82 BYSTRØM Sven Erik
83 GIBBONS Ryan
84 MARCATO Marco
85 LAENGEN Vegard Stake
86 TROIA Oliviero
87 TRENTIN Matteo
- EF Education – Nippo
91 HOFLAND Moreno
92 KEUKELEIRE Jens
93 LANGEVELD Sebastian
94 RUTSCH Jonas
95 SCULLY Tom
96 DOCKER Mitchell
97 VAN DEN BERG Julius
- Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
101 DE WINTER Ludwig
102 DEVRIENDT Tom
103 VAN DER HOORN Taco
104 PASQUALON Andrea
105 VAN POPPEL Boy
106 VAN POPPEL Danny
107 VANSPEYBROUCK Pieter
- Team Qhubeka ASSOS
111 ARMÉE Sander
112 CAMPENAERTS Victor
113 CLAEYS Dimitri
114 GOGL Michael
115 BARBERO Carlos
116 STOKBRO Andreas
117 WIŚNIOWSKI Łukasz
- Bahrain – Victorious
121 COLBRELLI Sonny
122 PADUN Mark
123 HALLER Marco
124 HAUSSLER Heinrich
125 SIEBERG Marcel
126 TEUNS Dylan
127 WILLIAMS Stephen
- Cofidis, Solutions Crédits
131 LAPORTE Christophe
132 ALLEGAERT Piet
133 BOHLI Tom
134 DRUCKER Jempy
135 SAJNOK Szymon
136 CARVALHO Andre
137 WALLAYS Jelle
- Astana – Premier Tech
141 ARANBURU Alex
142 BOARO Manuele
143 ZAKHAROV Artyom
144 FELLINE Fabio
145 IZAGIRRE Gorka
146 MARTINELLI Davide
147 PERRY Benjamin
- Team BikeExchange
151 DURBRIDGE Luke
152 EDMONDSON Alex
153 SMITH Dion
154 STANNARD Robert
155 SCOTSON Callum
156 JANSEN Amund Grøndahl
157 JUUL-JENSEN Christopher
- Team DSM
161 KRAGH ANDERSEN Søren
162 BENOOT Tiesj
163 BRENNER Marco
164 PEDERSEN Casper
165 EEKHOFF Nils
166 KANTER Max
167 LEKNESSUND Andreas
- Alpecin-Fenix
171 VAN DER POEL Mathieu
172 RICKAERT Jonas
173 DILLIER Silvan
174 PLANCKAERT Edward
175 RIESEBEEK Oscar
176 TAMINIAUX Lionel
177 MERLIER Tim
- Team Arkéa Samsic
181 BOUDAT Thomas
182 CAPIOT Amaury
183 PAJUR Markus
184 MCLAY Daniel
185 RUSSO Clément
186 SWIFT Connor
187 WELTEN Bram
- Vini Zabù
191 MARECZKO Jakub
192 GRADEK Kamil
193 SCHNEITER Joab
194 FRAPPORTI Marco
195 VAN EMPEL Etienne
196 BEVILACQUA Simone
197 ORRICO Davide
- Uno-X Pro Cycling Team
201 WÆRENSKJOLD Søren
202 HOELGAARD Markus
203 TILLER Rasmus
204 RESELL Erik Nordsaeter
205 HVIDEBERG Jonas Iversby
206 HALVORSEN Kristoffer
207 SKAARSETH Anders
- Team Total Direct Energie
211 BOASSON HAGEN Edvald
212 BONIFAZIO Niccolò
213 MANZIN Lorrenzo
214 SOUPE Geoffrey
215 TERPSTRA Niki
216 TURGIS Anthony
217 VAN GESTEL Dries
- Bingoal – Wallonie Bruxelles
221 ANIOŁKOWSKI Stanisław
222 SUTER Joel
223 DUPONT Timothy
224 LIVYNS Arjen
225 PAQUOT Tom
226 REX Laurenz
227 VALLÉE Boris
- Sport Vlaanderen – Baloise
231 DE VYLDER Lindsay
232 DE WILDE Gilles
233 MARIT Arne
234 REYNDERS Jens
235 VAN DEN BOSSCHE Fabio
236 VANHOOF Ward
237 WEEMAES Sasha
- B&B Hotels p/b KTM
241 COQUARD Bryan
242 DE BACKER Bert
243 DEBUSSCHERE Jens
244 LECROQ Jérémy
245 LEMOINE Cyril
246 MORICE Julien
247 VAN GENECHTEN Jonas