fot. Mazowsze Serce Polski

Mohd Harrif Saleh (Terengganu Cycling Team) wygrał klasyk Grand Prix Velo Manavgat. Na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny triumfator tego wyścigu Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski). 

Na trasie dzisiejszej rywalizacji odbywającej się w południowej części Turcji kolarze mieli do przejechania 147,5-kilometra płaskiej trasy na rundach wokół miasta Manavgat. Wszystko wskazywało na to, że tak jak przed rokiem o zwycięstwo powinni walczyć najmocniejsi sprinterzy.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji tureckiego klasyka triumf odniósł Alan Banaszek. Zarówno on, jak i inni kolarze zespołu Mazowsze Serce Polski, także dziś pojawili się na starcie Grand Prix Velo Manavgat. Ponadto w klasyku w barwach ekipy Team NIPPO-Provence-PTS Conti zaprezentował się Szymon Tracz.

Tuż po starcie rywalizacji z peletonu chciało odjechać wielu kolarzy. Jednak silnie wiejący wiatr oraz wysokie tempo uniemożliwiły, jakiekolwiek harce na początkowych kilometrach wyścigu. Świadczy o tym przebyty dystans w ciągu pierwszej godziny rywalizacji wynoszący 45-kilometrów.

Przez kolejne kilometry kolejne próby odjazdu, czy też podzielenia peletonu na rantach spełzły na niczym i na półmetku rywalizacji na czele wyścigu mieliśmy całą grupę zasadniczą.

W końcu sztuka odjazdu od peletonu udała się dwóm śmiałkom, którzy około 45-kilometrów przed metą mieli cztery minuty przewagi nad peletonem. Harcownicy dobrze radzili sobie na czele wyścigu utrzymując, jeszcze trzy i pół minuty przewagi nad grupą zasadniczą 25-kilometrów przed finałową kreską. Do mocnej pogoni zabrały się ekipy Mazowsze Serce Polski oraz Giotti Victoria – Savini Due.

Praca polskiego oraz włosko-rumuńskiego zespołu przynosiła efekty. Przewaga harcowników spadła do dwóch minut nad peletonem, gdy kolarzom pozostało już tylko 15-kilometrów do mety. Uciekinierzy z każdą chwilą trwonili swoją przewagę i na 10 000 metrów przed kreską peleton tracił do nich minutę i 10 sekund. W końcu akcja uciekinierów zakończyła się fiaskiem i o losach wyścigu zadecydował zacięty sprint. Najlepszy na finałowych metrach okazał się reprezentant Malezji Mohd Harrif Saleh (Terengganu Cycling Team). Drugie miejsce zajął sprinter zespołu Mazowsze Serce Polski Alan Banaszek. Na ostatnim stopniu podium zameldował się reprezentant Ukrainy Andrii Kulyk.

fot. Mazowsze Serce Polski
Poprzedni artykułFernando Barceló wraca do ścigania po problemach z sercem
Następny artykułTour des Alpes Maritimes et du Var 2021: Michael Woods zwycięzcą drugiego etapu i nowym liderem
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments