fot. Cofidis

Kolarz drużyny Cofidis Fernando Barceló uporał się już z problemami z sercem, które zmusiły go do wycofania się z ubiegłorocznego wyścigu Vuelta a España, po czterech miesiącach przerwy wraca do ścigania. 25-latek ściga się w wyścigu Tour des Alpes Maritimes et du Var. 

Barceló miał podczas hiszpańskiej Vuelty problemy z tachykardią. Potrzebna była interwencja chirurgiczna, ale na szczęście wszystko poszło dobrze i jeden z najbardziej utalentowanych hiszpańskich kolarzy młodego pokolenia wrócił do peletonu. Tę radosną dla siebie oraz swojego zespołu wiadomość przekazał za pośrednictwem Twittera.

„Walizka już gotowa. Dzisiaj podróż do Francji na pierwszym wyścig w sezonie Tour des Alpes Maritimes et du Var. Jedziemy!”, napisał kilka dni temu Barceló.

Francuska „etapówka” potrwa od piątku do niedzieli. Kolarze przejadą w sumie 492 po terenie niedającym nawet chwili odpoczynku. W składzie drużyny Cofidis znaleźli się również lider Jesus Herrada, Christophe Laporte, Anthony Perez, Pierre-Luc Perichon oraz Jempy Drucker i Simon Geschke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments