fot. © Team DSM | Patrick Brunt

Team DSM jest pierwszą ekipą, która opublikowała swój skład na UAE Tour (21-27 lutego). Liderem młodego drużyny na płaskie etapy będzie Cees Bol, który w zeszłym roku pokazał, że jest w stanie walczyć z najlepszymi sprinterami świata.

Wyścig UAE Tour zainauguruje sezon worldtourowy. Impreza odbywająca się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie składała się z czterech płaskich etapów, 13-kilometrowej jazdy na czas, a także dwóch odcinków zakończonych wspinaczkami.

Pierwszą drużyną, która podała swój skład na ten wyścig jest Team DSM. Kolarze Ivana Spekenbrinka skupią się głównie na płaskich etapach. Ekipa zdecydowała się zabrać na UAE Tour Ceesa Bola, który w sezonie 2020 finiszował w czołówce etapów takich wyścigów, jak Tour de France czy Paryż-Nicea, a oprócz tego triumfował na jednym z odcinków Volta ao Algarve em Bicicleta. Holendrowi pomagać będą Nikias Arndt, Alberto Dainese, Asbjorn Kragh Andersen i Florian Stork.

Walka o etapowy skalp na płaskich odcinkach nie będzie jednak prosta, bowiem swój udział w wyścigu potwierdzili tacy zawodnicy, jak Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe), Caleb Ewan (Lotto Soudal), Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates), Elia Viviani (Cofidis, Solutions Credits) czy Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step).

Dwa etapy tegorocznej edycji UAE Tour będą kończyły się na podjazdach – jeden na Jebel Hafeet (11 km; 6,6%), a drugi na Jebel Jais (18,9 km; 5,4%). Na tych odcinkach na własne konto będą mogli pojechać Thymen Arensman i Mark Donovan.

– W UAE Tour skupiamy się głównie na dobrych wynikach na pojedynczych etapach, w szczególności sprinterskich. Cees (Bol) będzie naszym sprinterem i wokół niego zbudujemy solidny pociąg, na czele z naszym kapitanem, Nikiasem (Arndtem). Wyścig zawiera też krótką czasówkę i dwa górskie etapy, gdzie sprawdzą się nasi młodzi górale, Thymen (Arensman) i Mark (Donovan)

– mówił Luke Roberts, trener Team DSM, cytowany przez biuro prasowe zespołu.

Skład Team DSM na UAE Tour: Cees Bol, Nikias Arndt, Alberto Dainese, Florian Stork, Asbjorn Kragh Andersen, Florian Stork, Thymen Arensman, Mark Donovan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments