Fot. Młoda Photography

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w 2021roku odbędą się w Kartuzach. Poinformował o tym również Dariusz Banaszek za pośrednictwem Facebooka.

Organizator tegorocznych Mistrzostw Polski (16-20 czerwca) miał zostać wybrany w konkursie ogłoszonym przez Polski Związek Kolarski (PZKol). Jedyną publicznie znaną kandydaturą był mazowiecki Pomiechówek, o czym informował miesiąc temu Dariusz Banaszek. Według naszych informacji, czempionat zostanie zorganizowany w Kartuzach. To, że Mistrzostwa odbędą się na Kaszubach potwierdził też Dariusz Banaszek za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

Ostatni raz mistrzostwa Polski odbywały się w województwie pomorskim w 2017 roku (w Gdyni). Ubiegłoroczne zawody zostały zorganizowane w Busku-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Tytuły mistrzyń i mistrzów Polski w elicie zdobyli Kamil Gradek, Anna Plichta (indywidualna jazda na czas) oraz Stanisław Aniołkowski i Marta Lach (wyścig ze startu wspólnego).

Organizator tegorocznych Mistrzostw Polski ma ostatecznie zostać zatwierdzony na posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Kolarskiego w najbliższą środę.