fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

Ekipa Deceuninck – Quick Step poinformowała, że Remco Evenepoel będzie mógł wrócić do trenowania na rowerze.

Remco Evenepoel uległ ciężkiemu wypadkowi w sierpniu zeszłego roku, podczas wyścigu Il Lombardia. Belg nie zmieścił się w jednym z zakrętów na zjeździe z Muro di Sormano i spadł kilka metrów w dół. Wskutek kraksy Evenepoel złamał miednicę, co spowodowało, że przedwcześnie musiał zakończyć sezon 2020.

Belg trenował już na rowerze, jednak w połowie grudnia po raz kolejny musiał zrobić sobie przerwę. Jak poinformowała dziś ekipa Deceuninck – Quick Step, młody Belg przeszedł badania, które wykazały, że może on wrócić na rower. Postępy Evenepoela będą w ciągu kolejnych tygodni monitorowane przez sztab medyczny ekipy.

– Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić na rower. Na razie będę podchodził do tego krok po kroku i w zależności od moich postępów podejmiemy decyzję na temat mojego programu (startów). Najważniejsze jest, że robię postępy

– mówił Remco Evenepoel w komunikacie prasowym Deceuninck – Quick Step.

– Rekonwalescencja Remco miała swoje wzloty i upadki. Na początku wszystko przebiegało bardzo dobrze, ale później nastąpiło spowolnienie procesu gojenia. Nie było to nic poważnego, ale musieliśmy się na chwilę zatrzymać. Jesteśmy szczęśliwi, że Remco może kontynuować treningi i przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu. Będziemy musieli postępować bardzo ostrożnie. Czeka go jeszcze długa droga, by stanąć na linii startu, ale wszystko zmierza teraz w dobrym kierunku

– powiedział doktor drużyny – Phil Jansen.

Na razie nie wiadomo, kiedy Evenepoel stanie na starcie jakiegoś wyścigu. Patrick Lefevere powiedział dziś w rozmowie z belgijską Sporzą, że najwcześniej wróci on do ścigania podczas Giro d’Italia (8-30 maja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments