fot. Trek-Segafredo

Według La Gazetta dello Sport Rekin z Mesyny nieco zmieni swoje plany startowe i drugą część lutego spędzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nibali aktualnie przebywa we Francji, gdzie bierze udział w Etoile de Besseges. Według pierwotnych planów miał pozostać tam jeszcze przez ponad tydzień, ponieważ po zakończeniu pięcioetapowego wyścigu miał jeszcze wystartować w Tour des Alpes Maritimes et du Var (19-21 lutego), jednak teraz jego plany ulegną zmianie.

Według włoskiej gazety doświadczony kolarz ma zamiast tego wziąć udział w UAE Tour. Od 2017 roku, a więc od momentu, w którym wyścig rozgrywany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaczął odbywać się w lutym (wtedy jeszcze nazywał się Abu Dhabi Tour), Nibali startował w nim dwa razy, jednak nie udało mu się jeszcze załapać w nim do czołowej “10”. W tym roku może być podobnie, ponieważ, jak na razie w Etoile de Besseges nie pokazał niczego specjalnego. Wyścig rozpoczyna się jednak dopiero za 2 tygodnie (21 lutego), więc do tej pory forma Włocha może pójść nieco w górę.