Foto: INEOS Grenadiers

Dziś zawodników czeka ostatni etap Etoile de Besseges. Zawodnicy zmierzą się z 11-kilometrową jazdą na czas. Szansę na bardzo dobry wynik ma Michał Kwiatkowski.

“Kwiato” ruszy na trasę o 15:39, a więc dokładnie dwie godziny i 20 minut po Samym Aurignacu – zawodniku, który jako pierwszy rozpocznie walkę z czasem. Polak ma o co walczyć. W tym momencie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, ale jeszcze wiele może się zmienić.

Wszystko dlatego, że różnice są bardzo niewielkie – nad 10. zawodnikiem Kwiatkowski ma zaledwie 2 sekundy przewagi. Z drugiej strony do podium również brakuje bardzo niewiele – do będących bezpośrednio przed nim Madsa Wurtza Schmidta i Edwarda Theunsa traci kolejno 2 i 4 sekundy, a więc dystans, który nieźle radzący sobie na czasówkach Polak jest w stanie odrobić nawet na 11-kilometrowej trasie.

Niestety dużo trudniej będzie mu powalczyć o zwycięstwo z Timem Wellensem, który dzięki zwycięstwu na 3. etapie wyrobił sobie bardzo dużą, ponad 40-sekundową przewagę nad resztą stawki.

Oprócz Kwiatkowskiego na trasie powinniśmy zobaczyć także dwóch innych rodaków – Łukasza Wiśniowskiego (Qhubeka-ASSOS) oraz Łukasza Owsiana (Arkea-Samsic), którzy wystartują odpowiednio o 14:01 i 14:44. Inny zawodnik, na którego warto zwrócić uwagę, na rampie startowej pojawi się o 15:20 – chodzi o Filippo Gannę, który jest murowanym faworytem do zwycięstwa.

Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas obecnie znajduje się w bardzo dobrej formie, co pokazał wygrywając wczorajszy etap. Czy dziś wywalczy drugie zwycięstwo podczas tegorocznego wyścigu? Cóż, o tym powinniśmy się przekonać za niecałe trzy godziny.

Etap można oglądać > TUTAJ

lp. numer  

godzina startu

zawodnik zespół
1 211 13:19:00  AURIGNAC Samy Cambodia Cycling Academy
2 76 13:20:00  GAMPER Patrick BORA – hansgrohe
3 135 13:21:00  LEMOINE Cyril B&B Hotels p/b KTM
4 36 13:22:00  VAN DEN BERG Lars Groupama – FDJ
5 56 13:23:00  TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie
6 52 13:24:00  SOUPE Geoffrey Team Total Direct Energie
7 14 13:25:00  HAYTER Ethan INEOS Grenadiers
8 205 13:26:00  PICOUX Maximilien Xelliss – Roubaix Lille Métropole
9 55 13:27:00  PETIT Adrien Team Total Direct Energie
10 174 13:28:00  PAQUOT Tom Bingoal – Wallonie Bruxelles
11 47 13:29:00  VAN DEN BERG Julius EF Education – Nippo
12 125 13:30:00  PELUCCHI Matteo Team Qhubeka ASSOS
13 201 13:31:00  VERMEULEN Emiel Xelliss – Roubaix Lille Métropole
14 91 13:32:00  BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation
15 44 13:33:00  RUTSCH Jonas EF Education – Nippo
16 66 13:34:00  THIJSSEN Gerben Lotto Soudal
17 161 13:35:00  BARBIER Pierre DELKO
18 4 13:36:00  DUVAL Julien AG2R Citroën Team
19 186 13:37:00  TESSON Jason St Michel – Auber93
20 182 13:38:00  HUREL Tony St Michel – Auber93
21 115 13:39:00  VAN POPPEL Boy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
22 107 13:40:00  VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits
23 113 13:41:00  DEVRIENDT Tom Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
24 175 13:42:00  ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles
25 104 13:43:00  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits
26 187 13:44:00  VAN NIEKERK Morne St Michel – Auber93
27 137 13:45:00  REZA Kévin B&B Hotels p/b KTM
28 196 13:46:00  ŘEPA Vojtěch Equipo Kern Pharma
29 183 13:47:00  LOUVET Louis St Michel – Auber93
30 82 13:48:00  WELTEN Bram Team Arkéa Samsic
31 117 13:49:00  VAN POPPEL Danny Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
32 83 13:50:00  MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic
33 95 13:51:00  RENARD Alexis Israel Start-Up Nation
34 77 13:52:00  WANDAHL Frederik BORA – hansgrohe
35 73 13:53:00  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe
36 42 13:54:00  KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo
37 133 13:55:00  DEBUSSCHERE Jens B&B Hotels p/b KTM
38 105 13:56:00  MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits
39 145 13:57:00  LEYSEN Senne Alpecin-Fenix
40 206 13:58:00  TABELLION Valentin Xelliss – Roubaix Lille Métropole
41 143 13:59:00  MERLIER Tim Alpecin-Fenix
42 22 14:00:00  MULLEN Ryan Trek – Segafredo
43 126 14:01:00  WIŚNIOWSKI Łukasz Team Qhubeka ASSOS
44 112 14:02:00  DELACROIX Theo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
45 6 14:03:00  NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team
46 172 14:04:00  DUPONT Timothy Bingoal – Wallonie Bruxelles
47 3 14:05:00  SARREAU Marc AG2R Citroën Team
48 173 14:06:00  MENTEN Milan Bingoal – Wallonie Bruxelles
49 144 14:07:00  GAZE Samuel Alpecin-Fenix
50 127 14:08:00  NIZZOLO Giacomo Team Qhubeka ASSOS
51 43 14:09:00  LANGEVELD Sebastian EF Education – Nippo
52 146 14:10:00  DE BONDT Dries Alpecin-Fenix
53 102 14:11:00  DRUCKER Jempy Cofidis, Solutions Crédits
54 176 14:12:00  SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles
55 192 14:13:00  GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma
56 103 14:14:00  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits
57 74 14:15:00  ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe
58 184 14:16:00  MAURELET Flavien St Michel – Auber93
59 51 14:17:00  BOASSON HAGEN Edvald Team Total Direct Energie
60 134 14:18:00  LECROQ Jérémy B&B Hotels p/b KTM
61 165 14:19:00  GROSU Eduard-Michael DELKO
62 93 14:20:00  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation
63 25 14:21:00  SKJELMOSE JENSEN Mattias Trek – Segafredo
64 85 14:22:00  RUSSO Clément Team Arkéa Samsic
65 33 14:23:00  BONNET William Groupama – FDJ
66 106 14:24:00  PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits
67 147 14:25:00  VERGAERDE Otto Alpecin-Fenix
68 21 14:26:00  KIRSCH Alex Trek – Segafredo
69 24 14:27:00  MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo
70 26 14:28:00  PEDERSEN Mads Trek – Segafredo
71 86 14:29:00  LOUVEL Matis Team Arkéa Samsic
72 11 14:30:00  BERNAL Egan INEOS Grenadiers
73 64 14:31:00  KRON Andreas Lotto Soudal
74 61 14:32:00  DEGENKOLB John Lotto Soudal
75 75 14:33:00  PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe
76 67 14:34:00  VAN MOER Brent Lotto Soudal
77 37 14:35:00  SEIGLE Romain Groupama – FDJ
78 32 14:36:00  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ
79 71 14:37:00  GROSSSCHARTNE Felix BORA – hansgrohe
80 7 14:38:00  TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team
81 45 14:39:00  URÁN Rigoberto EF Education – Nippo
82 16 14:40:00  THOMAS Geraint INEOS Grenadiers
83 121 14:41:00  BENNETT Sean Team Qhubeka ASSOS
84 122 14:42:00  CLARKE Simon Team Qhubeka ASSOS
85 17 14:43:00  PUCCIO Salvatore INEOS Grenadiers
86 84 14:44:00  OWSIAN Łukasz Team Arkéa Samsic
87 5 14:45:00  GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team
88 12 14:46:00  DOULL Owain INEOS Grenadiers
89 166 14:47:00  ŠIŠKEVIČIUS Evaldas DELKO
90 204 14:48:00  LEROUX Samuel Xelliss – Roubaix Lille Métropole
91 97 14:49:00  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation
92 142 14:50:00  BAYER Tobias Alpecin-Fenix
93 197 14:51:00  GARCIA Raul Equipo Kern Pharma
94 92 14:52:00  BIERMANS Jenthe Israel Start-Up Nation
95 57 14:53:00  TURGIS Anthony Team Total Direct Energie
96 212 14:54:00  LE BON Johan Cambodia Cycling Academy
97 94 14:55:00  HERMANS Ben Israel Start-Up Nation
98 41 14:56:00  BETTIOL Alberto EF Education – Nippo
99 181 14:57:00  CARDIS Romain St Michel – Auber93
100 185 14:58:00  PAILLOT Yoann St Michel – Auber93
101 23 14:59:00  NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo
102 163 15:00:00  DELETTRE Alexandre DELKO
103 87 15:01:00  SWIFT Connor Team Arkéa Samsic
104 111 15:02:00  KOCH Jonas Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
105 2 15:03:00  NAESEN Oliver AG2R Citroën Team
106 31 15:04:00  BRUNEL Alexys Groupama – FDJ
107 136 15:05:00  PACHER Quentin B&B Hotels p/b KTM
108 195 15:06:00  BERRADE Urko Equipo Kern Pharma
109 164 15:07:00  FINETTO Mauro DELKO
110 202 15:08:00  CENTRONE Ivan Xelliss – Roubaix Lille Métropole
111 81 15:09:00  BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic
112 116 15:10:00  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
113 35 15:11:00  THOMAS Benjamin Groupama – FDJ
114 53 15:12:00  LATOUR Pierre Team Total Direct Energie
115 141 15:13:00  DILLIER Silvan Alpecin-Fenix
116 171 15:14:00  LIVYNS Arjen Bingoal – Wallonie Bruxelles
117 203 15:15:00  KOWALSKI Dylan Xelliss – Roubaix Lille Métropole
118 194 15:16:00  ADRIÀ Roger Equipo Kern Pharma
119 167 15:17:00  JENSEN August DELKO
120 131 15:18:00  COQUARD Bryan B&B Hotels p/b KTM
121 101 15:19:00  LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits
122 13 15:20:00  GANNA Filippo INEOS Grenadiers
123 191 15:21:00  MARQUEZ Marti Equipo Kern Pharma
124 65 15:22:00  OLDANI Stefano Lotto Soudal
125 132 15:23:00  BARTHE Cyril B&B Hotels p/b KTM
126 162 15:25:00  CARISEY Clément DELKO
127 123 15:27:00  GOGL Michael Team Qhubeka ASSOS
128 114 15:29:00  EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
129 72 15:31:00  POLITT Nils BORA – hansgrohe
130 34 15:33:00  STEWART Jake Groupama – FDJ
131 1 15:35:00  VAN AVERMAET Greg AG2R Citroën Team
132 62 15:37:00  GILBERT Philippe Lotto Soudal
133 15 15:39:00  KWIATKOWSKI Michał INEOS Grenadiers
134 96 15:41:00  WÜRTZ SCHMIDT Mads Israel Start-Up Nation
135 27 15:43:00  THEUNS Edward Trek – Segafredo
136 63 15:45:00  WELLENS Tim Lotto Soudal
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments