fot. INEOS Grenadiers/Getty Images Sports

Ostatni etap wyścigu Etoile de Bessèges padł łupem mistrza świata w jeździe na czas Filippo Ganny (INEOS Grenadiers). Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej francuskiej imprezy odniósł dotychczasowy lider Tim Wellens (Lotto Soudal). Rywalizację na drugiej lokacie w klasyfikacji końcowej zakończył Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers).

Ostatni odcinek wyścigu Etoile de Bessèges tradycyjnie już kończył się krótkim etapem jazdy indywidualnej na czas w Alés. Kolarze musieli zmierzyć się z 10,5-kilometrową trasą, z której znaczna część prowadziła po płaskim terenie. Jednak finałowe 2,5-kilometra średnim nachyleniu 6% miały rozstrzygnąć losy etapu oraz całego wyścigu.

Bardzo dobry czas z grona zawodników, którzy jako pierwsi wystartowali w “czasówce” zanotował Ethan Hayter. Brytyjczyk z ekipy INEOS Grenadiers pokonał trasę etapu jazdy na czas w 15 minut i 21 sekund.

Z biegiem czasu kolejni kolarze nie byli w stanie nawiązać do świetnego rezultatu Ethana Haytera. Ładnie na etapie jazdy na czas zaprezentował się Łukasz Wiśniowski. Kolarz ekipy Team Qhubeka ASSOS przejechał 10,5-kilometra w czasie 16 minut i 4 sekund. W tym momencie popularny “Wiśnia” zajmował drugie miejsce w klasyfikacji etapu.

Rezultat lepszy od Wiśniowskiego zanotował Holender Bauke Mollema. Zawodnik drużyny Trek-Segafredo skończył dzisiejszą rywalizację w czasie 15:51. Zaledwie dwie sekundy szybciej trasę przejechał Austriak Lukas Pöstlberger. Jeszcze lepiej od zawodnika ekipy BORA – hansgrohe pojechał Rigoberto Uran (EF Education – Nippo). Kolumbijczyk potrzebował 15 minut i 44 sekund na przejechanie “czasówki”.

Mimo wszystkich tych rezultatów nadal na prowadzeniu był Ethan Hayter. Tuż za Brytyjczykiem finiszowali Owain Doull (INEOS Grenadiers) z czasem 15:38 oraz zeszłoroczny triumfator etapu jazdy na czas w Alés Alberto Bettiol (EF Education – Nippo) z rezultatem 15:35.

W końcu najlepszy rezultat zanotował Benjamin Thomas. Francuz reprezentujący drużynę Groupama-FDJ pokonał trasę w ciągu 15 minut i 10 sekund. Thomas nie cieszył się, jednak zbyt długo z prowadzenia. Rewelacyjnie, tak jak wczoraj pojechał mistrz świata w jeździe na czas Filippo Ganna (INEOS Grenadiers). Włoch potrzebował dokładnie 15 minut, aby przejechać dzisiejszą “czasówkę”.

Michał Kwiatkowski, który przed finałowym etapem zajmował czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej pokonał trasę w 15 minut i 34 sekundy. 5 sekund szybciej od Polaka przejechał “czasówkę” zwycięzca całego wyścigu Tim Wellens. Belg z zespołu Lotto Soudal przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.

Wyniki piątego etapu:

1 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:15:00
2 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:00:10
3 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:21
4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 0:00:29
5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:00:31
6 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:00:34
7 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo 0:00:35
8 Owain Doull (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:38
9 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe
10 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:00:41
11 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:00:44
12 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie
13 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:00:47
14 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:00:49
15 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
16 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:00:51
17 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
18 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:00:53
19 Michael Gogl (Aut) Team Qhubeka Assos 0:00:55
20 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ
21 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:00:56
22 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
23 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:58
24 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:00
25 Dylan Kowalski (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:01:01
26 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation 0:01:02
27 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93 0:01:04
28 Łukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
29 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team
30 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:01:06
31 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
32 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:01:07
33 John Degenkolb (Ger) Lotto Soudal 0:01:08
34 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:01:09
35 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers
36 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:11
37 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal
38 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:01:12
39 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
40 Clément Carisey (Fra) Delko
41 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 0:01:13
42 Tom Bohli (Swi) Cofidis
43 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo
44 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:01:15
45 Ivan Centrone (Lux) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:01:19
46 Anthony Perez (Fra) Cofidis
47 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:20
48 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:01:21
49 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
50 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation
51 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko 0:01:22
52 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education-Nippo 0:01:24
53 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
54 Samuel Leroux (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole
55 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix 0:01:26
56 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:01:27
57 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix 0:01:28
58 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
59 Johan le Bon (Fra) Cambodia Cycling Academy
60 Louis Louvet (Fra) St Michel-Auber 93 0:01:29
61 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:01:30
62 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team 0:01:31
63 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team
64 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM
65 Joel Suter (Swi) Bingoal WB 0:01:32
66 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic
67 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:01:33
68 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:34
69 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation
70 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic 0:01:37
71 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:39
72 Mauro Finetto (Ita) Delko
73 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM
74 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 0:01:40
75 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:41
76 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma
77 Simon Clarke (Aus) Team Qhubeka Assos
78 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis
79 Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:42
80 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
81 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:01:43
82 Sam Gaze (NZl) Alpecin-Fenix 0:01:45
83 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:01:47
84 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:01:48
85 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe
86 August Jensen (Nor) Delko
87 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:01:51
88 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:01:52
89 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers
90 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:01:55
91 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix
92 Vojtech Repa (Cze) Equipo Kern Pharma 0:01:56
93 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie
94 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:01:58
95 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:00
96 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:02:01
97 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:02:03
98 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
99 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe
100 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal WB 0:02:04
101 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko
102 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation 0:02:05
103 Romain Cardis (Fra) St Michel-Auber 93 0:02:07
104 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team 0:02:08
105 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 0:02:09
106 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB 0:02:10
107 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:02:11
108 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie
109 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis 0:02:15
110 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:17
111 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93 0:02:18
112 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:02:20
113 Milan Menten (Bel) Bingoal WB
114 Fabian Lienhard (Swi) Groupama-FDJ
115 Tom Paquot (Bel) Bingoal WB 0:02:21
116 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:02:22
117 Valentin Tabellion (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:02:25
118 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93
119 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 0:02:39
120 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:02:41
121 Maximilien Picoux (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:02:42
122 Pierre Barbier (Fra) Delko 0:02:43
123 Emiel Vermeulen (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:02:45
124 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 0:02:46
125 Edvald Boasson Hagen (Nor) Total Direct Energie 0:02:48
126 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93 0:02:59
127 Timothy Dupont (Bel) Bingoal WB 0:03:00
128 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:03:02
129 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos 0:03:03
130 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:06
131 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:03:07
132 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:03:23
133 Jason Tesson (Fra) St Michel-Auber 93 0:03:26
134 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:03:31
135 Samy Aurignac (Fra) Cambodia Cycling Academy 0:03:35

Klasyfikacja generalna:

1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 13:56:23
2 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 0:00:53
3 Nils Politt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:59
4 Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ 0:01:02
5 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-up Nation 0:01:19
6 Michael Gogl (Aut) Team Qhubeka Assos 0:01:24
7 Greg Van Avermaet (Bel) AG2R Citroën Team 0:01:25
8 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:01:36
9 Clément Carisey (Fra) Delko 0:01:41
10 Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:45
11 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:54
12 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:02:02
13 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:02:27
14 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 0:02:28
15 Marti Marquez Roman (Spa) Equipo Kern Pharma 0:02:57
16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 0:03:10
17 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 0:03:15
18 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma 0:03:48
19 Pierre Latour (Fra) Total Direct Energie 0:03:49
20 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo 0:03:57
21 Dylan Kowalski (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:03:58
22 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 0:04:06
23 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:08
24 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ 0:04:11
25 Owain Doull (GBr) Ineos Grenadiers 0:04:14
26 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:04:15
27 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
28 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:04:18
29 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:25
30 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93 0:04:26
31 Oliver Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:04:31
32 Silvan Dillier (Swi) Alpecin-Fenix
33 Ivan Centrone (Lux) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:04:32
34 Raul Garcia Pierna (Spa) Equipo Kern Pharma 0:04:45
35 August Jensen (Nor) Delko
36 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:04:48
37 Rigoberto Uran (Col) EF Education-Nippo 0:04:52
38 Mauro Finetto (Ita) Delko
39 Sep Vanmarcke (Bel) Israel Start-up Nation 0:04:57
40 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 0:04:58
41 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko
42 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
43 Samuel Leroux (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:05:00
44 Jonas Koch (Ger) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:05:01
45 Johan le Bon (Fra) Cambodia Cycling Academy
46 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:05:03
47 Tobias Bayer (Aut) Alpecin-Fenix 0:05:04
48 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
49 Geraint Thomas (GBr) Ineos Grenadiers 0:05:06
50 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB 0:05:07
51 Alexandre Delettre (Fra) Delko 0:05:08
52 Łukasz Owsian (Pol) Team Arkea-Samsic 0:05:23
53 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
54 Simon Clarke (Aus) Team Qhubeka Assos 0:05:27
55 Romain Cardis (Fra) St Michel-Auber 93 0:05:29
56 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:05:38
57 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:05:39
58 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:05:44
59 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:05:45
60 Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team 0:05:46
61 John Degenkolb (Ger) Lotto Soudal 0:05:50
62 Andreas Kron (Den) Lotto Soudal 0:05:55
63 Sean Bennett (USA) Team Qhubeka Assos 0:06:00
64 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 0:06:04
65 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:06:27
66 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:06:44
67 Matis Louvel (Fra) Team Arkea-Samsic 0:06:45
68 Fabian Lienhard (Swi) Groupama-FDJ 0:06:47
69 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:07:11
70 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 0:07:17
71 Otto Vergaerde (Bel) Alpecin-Fenix 0:07:55
72 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:08:37
73 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:11:41
74 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:12:25
75 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-up Nation 0:12:41
76 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:12:51
77 Eduard-Michael Grosu (Rom) Delko 0:13:16
78 Edvald Boasson Hagen (Nor) Total Direct Energie 0:14:00
79 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma 0:14:48
80 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93 0:14:55
81 Joel Suter (Swi) Bingoal WB 0:15:35
82 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:15:41
83 Jean-Pierre Drucker (Lux) Cofidis 0:16:44
84 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education-Nippo 0:18:05
85 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 0:18:42
86 Sam Gaze (NZl) Alpecin-Fenix 0:22:07
87 Łukasz Wisniowski (Pol) Team Qhubeka Assos 0:22:09
88 Marc Sarreau (Fra) AG2R Citroën Team 0:22:19
89 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo 0:22:26
90 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:22:33
91 Théo Delacroix (Fra) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:22:41
92 Milan Menten (Bel) Bingoal WB 0:22:46
93 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 0:23:01
94 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis 0:23:13
95 Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe 0:23:24
96 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:23:25
97 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:23:27
98 Valentin Tabellion (Fra) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:23:40
99 Frederik Wandahl (Den) Bora-Hansgrohe 0:23:47
100 Daniel McLay (GBr) Team Arkea-Samsic 0:23:52
101 Alexis Renard (Fra) Israel Start-up Nation 0:23:54
102 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
103 Timothy Dupont (Bel) Bingoal WB 0:23:55
104 Danny van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:24:12
105 Louis Louvet (Fra) St Michel-Auber 93 0:24:17
106 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels p/b KTM 0:24:39
107 Vojtech Repa (Cze) Equipo Kern Pharma 0:24:48
108 Bram Welten (Ned) Team Arkea-Samsic 0:25:17
109 Tom Bohli (Swi) Cofidis 0:25:28
110 Morné Van Niekerk (RSA) St Michel-Auber 93 0:26:05
111 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:26:19
112 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal WB 0:26:33
113 Tom Devriendt (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:26:45
114 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:27:28
115 Boy van Poppel (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:27:54
116 Tony Hurel (Fra) St Michel-Auber 93 0:29:15
117 Julien Duval (Fra) AG2R Citroën Team 0:29:22
118 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:29:47
119 Jonas Rutsch (Ger) EF Education-Nippo 0:29:48
120 Ethan Hayter (GBr) Ineos Grenadiers 0:30:21
121 Jason Tesson (Fra) St Michel-Auber 93 0:30:26
122 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-up Nation 0:30:46
123 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 0:31:01
124 Tom Paquot (Bel) Bingoal WB 0:31:02
125 Pierre Barbier (Fra) Delko 0:31:18
126 Emiel Vermeulen (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:31:26
127 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos 0:31:44
128 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:31:48
129 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:32:28
130 Maximilien Picoux (Bel) Xelliss-Roubaix Lille Metropole 0:32:38
131 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 0:32:43
132 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:33:39
133 Cyril Lemoine (Fra) B&B Hotels p/b KTM 0:35:33
134 Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe 0:35:45
135 Samy Aurignac (Fra) Cambodia Cycling Academy 0:39:18
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments