Fot. Jumbo-Visma

Wczoraj drużyna Jumbo-Visma podzieliła się informacjami o kalendarzu startów swoich najważniejszych kolarzy. Poznaliśmy, również plany startowe Dylana Groenewegena. Holender swoje starty w 2021 roku zainauguruje podczas Tour de Hongrie.

Przypomnijmy, że Groenewegen po spowodowaniu feralnej kraksy na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne w Katowicach, w którym bardzo mocno ucierpiał Fabio Jakobsen został zawieszony przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) na okres dziewięciu miesięcy. Kara Holendra kończy się 7 maja, dlatego też pierwszym wyścigiem, w którym on się pojawi będzie Tour de Hongrie. W rozmowie z biurem prasowym swojego zespołu Dylan Groenewegen nie krył radości z powrotu do rywalizacji w peletonie.

Mam nadzieję, że ponownie znajdę swoje miejsce w peletonie i znów będę mógł cieszyć się ściganiem. Wiele się wydarzyło i bierzemy to pod uwagę po powrocie. Oczywiście mam nadzieję ponownie walczyć w sprincie o zwycięstwo, ale najważniejsze jest to, abym znów odnalazł swoje miejsce w peletonie

– mówił Holender.

Po ściganiu w wyścigu “dookoła Węgier” sprinter zespołu Jumbo-Visma wystartuje w Tour of Norway, Rund um Köln oraz ZLM Tour. Następnie Holender powalczy o medal w krajowych mistrzostwach. W lipcu Dylan Groenewegen wystartuje w wyścigu “dookoła Walonii”, a w sierpniu pojawi się na starcie Tour of Denmark oraz Hamburg Cyclassics. Na przełomie sierpnia i września 27-letni zawodnik weźmie udział, również w Binckbank Tour.

W kolejnych tygodniach Holender stanie na starcie, jeszcze trzech klasyków: Kampioenschap van Vlaanderen, Münsterland Giro i w Münsterland Giro. Swoje starty w sezonie 2021 Dylan Groenewegen zakończy na Dalekim Wschodzie w Chinach podczas wyścigu Tour of Guangxi.

Program startów Dylana Groenewegena w sezonie 2021:

Tour de Hongrie (12-16 maja)

Tour of Norway (19-24 maja)

Rund um Köln (6 czerwca)

ZLM Tour (9-13 czerwca)

Mistrzostwa Holandii

Tour de Wallonnie (20-24 lipca)

Tour of Denmark (10-14 sierpnia)

Hamburg Cyclassics (22 sierpnia)

BinckBank Tour (30 sierpnia-5 września)

Kampioenschap van Vlaanderen (17 września)

Gooikse Pijl (19 września)

Münsterland Giro (3 października)

Tour of Guangxi (14-19 października)