Foto: Photo Gomez Sport

Poznaliśmy plany Davida Gaudu na pierwszą część sezonu 2021. Pierwszym celem kolarza drużyny Groupama-FDJ będzie wyścig Paryż-Nicea.

24-letni David Gaudu rozpocznie swój kolejny sezon w zawodowym peletonie startami we Francji. Premierowym wyścigiem w 2021 roku, na którym pojawi się Francuz będzie trzyetapowy wyścig Tour des Alpes Maritimes et du Var. W kolejny weekend zwycięzca Tour de l’Avenir z 2016 roku wystartuje w wyścigach klasycznych: Royal Bernard Drome Classic oraz Faun-Ardèche Classic.

Starty na południu Francji będą tylko preludium do pierwszego celu Gaudu w tym sezonie, którym będzie wyścig “ku Słońcu”. Francuz ma w wyścigu Paryż-Nicea powalczyć o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej o czym opowiedział sam zainteresowany w rozmowie z Le Télégramme. W minionym sezonie podczas Vuelta a España David Gaudu wygrał dwa etapy i zajął ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej. Między innymi tym występem Francuz udowodnił, że zasługuje na więcej szans jazdy, jako lider zespołu Grouapama-FDJ w wyścigach wieloetapowych.

Program startów Davida Gaudu na pierwszą część sezonu 2021:

Tour des Alpes Maritimes et du Var (19-21 lutego)

Royal Bernard Drome Classic (27 luty)

Faun-Ardèche Classic (28 luty)

Paryż-Nicea (7-14 marca)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments