Foto: Photo Gomez Sport

Jeden z najważniejszych kolarzy zespołu Lotto Soudal opowiedział o swoich planach startowych na sezon 2021. Belg ma zamiar skupić się przede wszystkim na dobrych występach w wyścigach klasycznych.

29-letni zawodnik w minionym sezonie triumfował w świetnym stylu na dwóch etapach hiszpańskiej Vuelty. Niestety Tim Wellens nie zaprezentował się w 2020 roku zbyt dobrze w klasykach, dlatego też Belg chciałby to zmienić w zbliżającym się sezonie. O swoich planach startowych zawodnik Lotto Soudal opowiedział podczas konferencji prasowej w trakcie zgrupowania belgijskiej ekipy.

Mam zamiar rozpocząć sezon we Francji, podczas w GP La Marseillaise oraz Etoile de Bessèges. Następnie wystartuję w Vuelta a Andalucia lub w Volta ao Algarve. Później przyjdzie czas na wyścig Omloop Het Nieuwsblad, który jest moim pierwszym celem w sezonie

– powiedział Belg cytowany przez portal Wielerflits.

Po początku sezonu, który miejmy nadzieję nie zostanie zakłócony przez pandemię koronawirusa Wellens będzie chciał przygotować świetną dyspozycję na starty w dwóch monumentach odbywających się w Belgii: Ronde van Vlaanderen oraz Liège-Bastogne-Liège. Do tej pory w karierze Belga brakowało dobrego wyniku w tych wyścigach, dlatego też ma on nadzieję na życiowy sukces w tych startach. Po kampanii wyścigów klasycznych Tim Wellens uda się na krótki odpoczynek, a następnie będzie się przygotowywać do startu w 108. edycji Tour de France.