fot. Arkea Samsic

Kolarz Arkéa-Samsic Łukasz Owsian zaraził się koronawirusem. Chorobę przechodzi łagodnie, ale z jej powodu nie weźmie udziału w przedsezonowym zgrupowaniu, które rozpocznie się w poniedziałek.

Łukasz Owsian jest kolejnym polskim kolarzem (m.in. po Szymonie Sajnoku i Tomaszu Marczyńskim), który zaraził się wirusem COVID-19. Na szczęście kolarz francuskiej drużyny należącej do Pro Touru przechodzi chorobę łagodnie.

– Niedługo po Nowym Roku żona zaczęła mieć zatkany nos i zatoki. Po dwóch dniach powiedziała, że nie ma węchu. Jest to jeden z najbardziej typowych objawów koronawirusa, zatem zarejestrowałem żonę na test, a sam pojechałem sobie zrobić natychmiast. Już wieczorem tego samego dnia wszystko było jasne – uzyskaliśmy pozytywne wyniki, no i teraz siedzimy w izolacji

– powiedział Naszosie.pl Owsian i przyznał jednocześnie, że wraz z żoną nie wiedzą, gdzie sie zarazili.

Na szczęście kolarz francuskiej drużyny należącej do Pro Touru przechodzi chorobę łagodnie. Jak przyznaje – gdyby nie zrobił testu, myślałby, że to tylko zwykły katar.

W najbliższy poniedziałek torunianin miał wraz z drużyną Arkéa-Samsic rozpocząć przedsezonowe zgrupowanie, ale z powodu choroby nie może wziąć w nim udziału. Jego pierwszym wyścigiem w sezonie 2021 miał być Mallorca Challenge, ale w związku z jego odwołaniem, Polak nie musi się martwić tym, że nie zdąży się odpowiednio przygotować.

– Cały czas jestem w kontakcie z trenerem i dyrektorami sportowymi. Na razie zostaję w domu i czekam na ewentualne zmiany w moim programie. Będę dostosowywał wylot w cieplejsze regiony Europy do programu startowego

– dodał Łukasz Owsian.

30-latek rozpoczyna drugi sezon w barwach zespołu Arkéa-Samsic, którego liderem jest specjalista od wielkich tourów Nairo Quintana. W peletonie jest znany z wytrzymałości i lojalnej postawy wobec swoich liderów. Sukcesy na własne konto odnosił przede wszystkim na lokalnej scenie – jest między innymi brązowym medalistą mistrzostw Polski (2018), a także ma na koncie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Grodów Piastowskich (2018).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments