fot. Movistar Team

43 kolarzy (z żeńskiej i męskiej drużyny) Movistaru do 20 stycznia będzie brało udział w pierwszym zgrupowaniu przed sezonem 2021. Drużyna kierowana przez Eusebio Unzué udała się do Almerii, gdzie – jak dotychczas – szczęśliwie uniknęła burzy śnieżnej, która sparaliżowała Hiszpanię. 

Kolarze Movistaru rozpoczęli zgrupowanie dzisiaj, tj. w sobotę 9 stycznia i w Cabo de Gata (Almeria) pozostaną do 20 stycznia. Podczas niego zawodniczki i zawodniczki wyznaczą swoje cale na 42. sezon istnienia drużyny Movistar.

Obóz odbywa w ścisłym reżimie sanitarnym i z zastosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jak to zazwyczaj bywa na tego typu zgrupowaniach, kolarze spełnią szereg obowiązków sponsorskich oraz medialnych – zawodnikom zostaną zrobione między innymi zdjęcia profilowe na stronę internetową.

W sumie żeńską i męską drużynę Movistaru wzmocniło przed sezonem dziewięciu zawodników: między innymi Annemiek Van Vleuten, Iván García Cortina oraz Miguel Ángel López.

Drużyna Movistar zamieściła na Twitterze krótkie nagranie video, na którym widać trenujących kolarzy. W opisie wyraziła wdzięczność, że może trenować w dobrych warunkach atmosferycznych, podczas gdy niemal cała Hiszpania zmaga się największą burzą śnieżną od lat 80.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments