fot. BORA - hansgrohe

Dyrektor sportowy zespołu BORA – hansgrohe Jan Valach zapowiedział ponowny start Petera Sagana w wyścigu Giro d’Italia w 2021 roku.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie trzykrotny mistrz świata po raz pierwszy w swojej długiej karierze stanął na starcie Corsa Rosa. Wszystko wskazuje na to, że pochodzący z Žiliny zawodnik ponownie pojedzie, zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France, co potwierdził w rozmowie ze słowackim portalem sport.pravda.sk Jan Valach.

Pierwszym celem Petera w sezonie będą wiosenne klasyki, potem Giro d’Italia, a następnie Tour de France i Igrzyska Olimpijskie

– przyznał dyrektor sportowy BORA – hansgrohe.

Czas pokaże, jak ekipa BORA – hansgrohe pogodzi interesy swoich liderów w Grand Tourach. Emmanuel Buchmann zapowiedział już swój start w wyścigu Giro d’Italia. Natomiast podczas Tour de France o zwycięstwa etapowe w sprintach chciałby powalczyć Pascal Ackermann, a w “generalce” o dobry wynik będzie starać się nowy nabytek niemieckiej ekipy Wilco Kelderman. Jak w tym wszystkim odnajdzie się wybitny Słowak? Przekonamy się niebawem. Pamiętajmy, że kontrakt Petera Sagana z drużyną kierowaną przez Ralpha Denka obowiązuje tylko do końca 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments