fot. Challenge Mallorca

620 kilometrów do przejechania, cztery trofea do rozegrania, a to wszystko podczas wyścigu Challenge Mallorca, który w 2021 roku potrwa od 28 do 31 stycznia. Oto trasa pierwszego ważnego wyścigu w europejskim kalendarzu. 

Kolarze, którzy będą uczestniczyli w jubileuszowej 30. edycji wyścigu Challenge Ciclista Mallorca pokonają 620 kilometrów po wyspie należącej do archipelagu Balearów.

W skład czterech jednodniowych wyścigów wejdą: Calviá (Peguera-Palmanova 160 km), Serra de Tramuntana (150 km), Port d’Andratx-Mirador des Colomer (160 km) oraz Palma-Palma (150 km).

Z nowością w 2021 roku będziemy mieli do czynienia podczas pierwszego dnia rywalizacji, ponieważ po trzech latach nieobecności na trasę wraca miejscowość Calviá.

Zanosi się na całkiem niezłą obsadę przyszłorocznej edycji. Na starcie pojawi się siedem drużyn World Tour, w tym UAE Team Emirates ze zwycięzcą Tour de France Tadejem Pogačarem. Od kilku lat drużyny chętnie inaugurują sezon na tej hiszpańskiej wyspie, która jest również popularnym miejscem do przeprowadzania przedsezonowych zgrupowań. Ponadto charakterystyka trasy nie jest ani za łatwa ani za trudna i jednocześnie umożliwia sprawdzenie nogi zarówno szybkim zawodnikom, jak i specjalistom od wyścigów klasycznych, a nawet góralom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments