fot. Team INEOS

Chris Froome zadebiutuje w barwach drużyny Israel Start-Up Nation w argentyńskim wyścigu etapowym Vuelta a San Juan (26 stycznia – 2 lutego). W związku z odwołaniem między innymi Tour Down Under, impreza w Ameryce Południowej zainauguruje de facto międzynarodowy sezon kolarski 2021. 

Dla czterokrotnego zwycięzcy Tour de France, który w ostatnich tygodniach trenuje w Kalifornii, będzie to początek przygody z drużyną z Izraela, która w ciągu pięciu lat istnienia zdołała wejść do World Touru.

– Start w tym wyścigu rozpocznie bardzo oczekiwany przeze mnie nowy rozdział w karierze. Nie mogę się doczekać spotkania z nowymi kolegami i tego, aby to wszystko zaczęło się wreszcie dziać

– powiedział Chris Froome.

Nowy menadżer ds. sportowych w drużynie Israel Start-Up Nation Rik Verbrugghe dał jasno do zrozumienia, że Brytyjczyk nie jedzie do Argentyny po to, aby walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

– Ten start będzie dla Chrisa idealną okazją do tego, aby wejść w rytm wyścigowy i budować formę, która w późniejszym czasie ma osiągnąć swój szczyt.

Poza Chrisem Froomem w składzie drużyny Israel Start-Up Nation, która w wyścigu Vuelta a San Juan będzie walczyła o zwycięstwa etapowe, znajdzie się między innymi sprinter Rudy Barbier, zwycięzca pierwszego etapu w ubiegłorocznej edycji. Ponadto do Argentyny zostaną delegowani Guy Niv, Tom Van Asbroeck, Alex Cataford oraz Patrick Bevin.

Główny menadżer Israel Start-Up Nation Kjell Carlström dodaje, że to, iż drużyna rozpocznie sezon właśnie w Argentynie jest przemyślaną strategią.

– To będzie bardzo ważny sezon zarówno dla Chrisa, jak i dla całej drużyny, dlatego rozpoczęcie sezonu w miłej atmosferze i w dobrych warunkach atmosferycznych w San Juan jest znakomitym pomysłem. Chris będzie miał okazję zintegrować się ze swoimi nowymi kolegami z zespołu podczas krótkiego zgrupowania poprzedzającego wyścig Vuelta a San Juan.

Obecność Chrisa Froome’a oraz drużyny Israel Start-Up Nation ogłosił podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środowy wieczór, ogłosił sam gubernator prowincji San Juan Sergio Unac. Przy okazji poinformował, że w 39. edycji Vuelta a San Juan wystartują także drużyny Deceuninck-Quick Step, BORA-hansgrohe oraz Cofidis. Ponadto pojawią się cztery ekipy Pro Tour i osiem reprezentacji narodowych.