Fot. Movistar Team

Jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w Movistarze Imanol Erviti był kolejnym gościem „Movistar Talks”, czyli wywiadów w serwisie YouTube przeprowadzanych przez oficera prasowego drużyny Alberto Valero.

Imanol Erviti pełni w Movistarze rolę kapitana, czyli pomaga dyrektorom sportowym w realizowaniu ustaleń taktycznych, motywuje i spaja zespół, a także służy swoim doświadczeniem w trudnych sytuacjach. Zapytany o ogólne podsumowanie minionego sezonu, powiedział, że trudno mu wyciągnąć jakiekolwiek wnioski z uwagi na wyjątkowość ostatnich miesięcy.

– To był bardzo dziwny i wymagający rok. Trudno porównać go do jakiekolwiek innego sezonu. W związku z tym, że w ciągu trzech miesięcy zrobiliśmy cały sezon nie wiem, jak mam go ocenić. Jednak generalnie jestem zadowolony, ponieważ w tych wyjątkowych okolicznościach wszystko poszło w sumie dobrze – odbyły się trzy wielkie toury oraz inne wyścigi.

Odnosząc się zaś do przeprowadzania wyścigów w warunkach pandemii, Erviti powiedział stwierdził, że w stworzonych dla kolarzy tak zwanych bańkach bezpieczeństwa czuł się bezpiecznie.

– Czułem się bezpiecznie, a wszystko dzięki niesamowitym wysiłkom organizatorów i naszej drużyny. Od wyścigu w Burgos [Vuelta a Burgos] aż do Vuelty wszystkie te normy bezpieczeństwa były ulepszane, dostosowywane do obecnej sytuacji.

Obecnie kapitan Movistaru przygotowuje się do wznowienia ścigania w styczniu 2021 roku. Po Vuelcie zarzucił na jakiś czas jazdę na rowerze szosowym, ale podejmował inne aktywności jak na przykład bieganie czy jazda na rowerze górskim, a także ćwiczenia na siłowni zalecone przez jego trenera.

Jak na razie 37-latek nie myśli o zakończeniu kariery, która rozpoczęła się w 2005 roku.

– W tym momencie nie mam jasno sprecyzowanego terminu, w którym zakończę karierę. Dopóki jestem w stanie dobrze się przygotowywać, dopóki jestem zdrowy, dopóty mogę ją kontynuować. Nie chcę wyznaczać żadnych terminów, gdy jeszcze wciąż potrafię czerpać radość z kolarstwa

– zadeklarował Imanol Erviti.

Spoglądając w przyszłość wieszczy zaś, że dużym wzmocnieniem dla Movistaru będzie Ivan Garcia Cortina, który jego zdaniem może dać drużynie wiele zwycięstw.

– Jego cechy charakterystyczne są niesamowite i świadczą o jego wartości. Jest szybki i mocny, dlatego świetnie radzi sobie niemal w każdym wyścigu. On doda naszej drużynie wartości i spodziewamy się, że będzie wygrywał

– zakończył Erviti.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments