Foto: F.Ossola

Annemiek van Vleuten, która od przyszłego sezonu będzie zawodniczką Movistar Team, w wywiadzie dla El Peleton wypowiedziała się o nadchodzącej współpracy z młodym, hiszpańskim zespołem, a także o odrzuceniu oferty Trek-Segafredo.

Holenderka jest dowodem na to, że wiek niekoniecznie musi być przeszkodą w odnoszeniu świetnych rezultatów. Mimo że należy do grona starszych zawodniczek, wciąż jest jedną z czołowych kolarek świata. W tym sezonie wygrała Strade Bianche, wyścig ze startu wspólnego na mistrzostwach Europy w Plouay, etap Giro Rosa, a także została wicemistrzynią świata w wyścigu ze startu wspólnego, mimo kontuzji nadgarstka. Po sezonie Van Vleuten odeszła z Mitchelton-Scott do Movistar Team. Jak przyznała w wywiadzie dla El Peleton, odrzuciła ofertę jednej z najlepszych drużyn na świecie – Trek-Segafredo Women.

Z takim świetnym składem, ekipa Trek-Segafredo mnie nie potrzebowała. Naprawdę bardzo bym chciała być częścią tej drużyny, ze względu na jej niesamowitą filozofię i równość, którą osiągnęła między męską i żeńską ekipą. Gdyby Trek-Segafredo nie miał tak mocnego składu, podpisałabym kontrakt od razu, ponieważ wtedy byłoby to wyzwanie, ale jest inaczej. Kiedy Trek zaproponował mi angaż, jednym z moich pytań było: «Co miałabym wnieść do zespołu? Jest on pełen gwiazd». W mojej odpowiedzi do Iny (Teutenberg – dyrektor Trek-Segafredo) powiedziałam też: «Niech kolarstwo kobiet wciąż będzie interesujące, nie umieszczajmy wszystkich dobrych kolarek w jednej drużynie»

– mówiła Annemiek van Vleuten.

W drużynie Trek-Segafredo Holenderka byłaby kolejną liderką. W przyszłym roku w amerykańskiej formacji będą ścigać się takie zawodniczki, jak: Ellen van Dijk, Elizabeth Deignan, Elisa Longo Borghini, Lucinda Brand czy Chloe Hosking. Z tego powodu zdecydowała się na Movistar Team, w którym będzie jeździło wiele młodych kolarek, między innymi Emma Cecilie Norsgaard i Jelena Erić.

Jazda z młodymi talentami, które mogą się rozwinąć, to dla mnie siła napędowa. Możliwość pomocy i bycia częścią tego rozwoju daje mi dodatkową moc. W Movistarze jest moim zdaniem wiele utalentowanych dziewczyn. Oczywiście chcę też jeździć na siebie, ale nie mogę się też doczekać pracy z młodym, utalentowanym zespołem

– dodała Holenderka.