Mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z Yorkshire z 2019 roku mimo zaledwie 24 lat nie skupia się jedynie na swojej zawodowej karierze. Kolarz ekipy Trek-Segafredo został jednym z właścicieli kontynentalnego zespołu Restaurant Suri-Carl Ras.

Według informacji przekazywanych przez duński portal Feltet.dk to właśnie Mads Pedersen, Brian Holm oraz Jan Bech Andersen są nowymi właścicielami drużyny Restaurant Suri-Carl Ras. Pomimo wielu świetnych kolarzy w wielu drużynach z grona WorldTeams do tej pory istniały jedynie dwie duńskie ekipy na poziomie kontynentalnym oraz Riwal Securitas w gronie ProTeams.

Skład nowo powstałej drużyny Restaurant Suri-Carl Ras w 2021 roku ma stworzyć w sumie 11 kolarzy. Ważną osobą czuwającą nad tym projektem ma być wieloletni dyrektor sportowy zespołu Deceuninck-Quick-Step Brian Holm, który opowiedział o powodach swojej decyzji w rozmowie z Feltet.dk 

Uwielbiam jeździć na mniejsze, duńskie wyścigi. To jest powrót do korzeni. Byłem już na Tour de France i wszystkich monumentach. Teraz myślę, że lepiej jest pojechać pooglądać kolarstwo w małych miasteczkach. Ale będę też kontynuował swoją pracę w Deceuninck-Quick-Step

– mówił Duńczyk.

Skład zespołu Restaurant Suri-Carl Ras w 2021 roku:

Mathias Larsen, Rasmus Lund Pedersen, Christian Lindquist, Sebastian Nielsen, Julius Nowak Dainer, Oscar Bluhm, Malthe Thyssen, Peter Busk, Markus Kramer, Andreas Larsen oraz Nils Bradtberg (wszyscy Dania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments