fot. Challenge Mallorca

30. edycja wyścigu Challenge Mallorca otworzy europejski kalendarz kolarskich wyścigów w przyszłym sezonie. Tradycyjna seria wyścigów jednodniowych wyścigów na Majorce odbędzie się w dniach 28-31 stycznia. 

W związku z tym, że wyścig Challenge Mallorca odbywa się w styczniu, nie ucierpiał w tym roku z powodu pandemii koronawirusa, która w Europie rozpoczęła się na przełomie lutego marca. Impreza ta co roku przyciąga dobrych kolarzy, którzy chcą sprawdzić nogę po zimowych zgrupowaniach odbywanych właśnie na Balearach lub między innymi na południu Hiszpanii, skąd na tę właśnie wyspę jest blisko.

W przeszłości na starcie Challenge Mallorca stawały takie gwiazdy jak: Alejandro Valverde, Óscar Freire, Fabian Cancellara, Paolo Bettini, Rui Costa, Michał Kwiatkowski oraz Philippe Gilbert, a w czasach nieco bardziej odległych Laurent Jalabert, Alex Zulle czy Mario Cipollini.

Wyścig Challenge Mallorca składa się z czterech następujących wyścigów: Ses Salines-Felanitx, Serra de Tramuntana Sóller-Deià, Pollença-Port d Ándratx, oraz Playa de Palma – Palma. W tym roku zwyciężali w nich odpowiednio: Matteo Moschetti, Emanuel Buchmann, Marc Soler i ponownie Matteo Moschetti.