fot. INEOS Grenadiers

Jedna ze ścieżek rowerowych we wschodnim Londynie może być nazwana imieniem zwycięzcy tegorocznego Giro d’Italia Tao Geoghegana Harta z drużyny INEOS Grenadiers. Zdecydują o tym londyńczycy w internetowym głosowaniu. 

Ścieżka rowerowa CS1 w dzielnicy Hackney w Londynie może zostać nazwana imieniem Tao Geoghegana Harta, który został niespodziewanym zwycięzcą tegorocznego wyścigu Giro d’Italia. 25-letni Brytyjczyk pochodzi właśnie stamtąd i także w stolicy Wielkiej Brytanii spędza off-season.

Z oddolnej, obywatelskiej inicjatywy postanowiono, aby przemianować nazwy ścieżek rowerowych w Londynie i nazwać je imieniem nieco bardziej współczesnych postaci, a także nierzadko tych, których działania mają bezpośredni wpływ na życie ludzi.

Rywalami Tao Geoghegana Harta są między innymi Bernie Grant, pierwszy czarnoskóry poseł brytyjskiego parlamentu oraz J.K. Starley, wynalazca pierwszego współczesnego roweru. Jeśli w internetowym głosowaniu, które zakończy się 24 listopada o północy zwycięży Geoghegan Hart, to ścieżka CS1 zostanie nazwana „Tao’s Place”.

– Zaproponowałem kandydaturę Tao Geoghegana Harta, ponieważ właśnie wygrał kolarski wyścig Giro d’Italia, wychowywał się tutaj i stąd pochodzi. Fajnie by było, gdyby miał tutaj coś swojego. To jest dość znaczące, że pierwsza ścieżka rowerowa w Londynie znajduje się niedaleko jego domu rodzinnego

– powiedział gazecie „Hackney Citizen” pomysłodawca kandydatury Harta, która jest jedną z tysiąca zgłoszeń.

Tao Geoghegan Hart spędza wakacje w Londynie, do którego wrócił bezpośrednio po zakończeniu Corsa Rosa w Mediolanie. W tym czasie odwiedził londyński sklep Pinarello, gdzie otrzymał egzemplarz modelu F12 w różowym malowaniu, jeździł na rowerze po domowych drogach, a także w konsekwencji przegranego zakładu kupił swojemu bratu samochód.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tao Geoghegan Hart (@taogeogheganhart)

Poprzedni artykułFilippo Ganna: „Czułem się, jakbym miał połamane wszystkie kości”
Następny artykułPandemia koronawirusa storpedowała walkę z dopingiem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments