fot. CCC Team/Twitter

Ekipa Vini Zabu – KTM poinformowała dziś o podpisaniu rocznego kontraktu z Jakubem Mareczką. Sprinter urodzony w Jarosławiu ostatnie dwa lata spędził w CCC Team.

Jakub Mareczko to 26-letni kolarz, który specjalizuje się szybkich w finiszach z dużej grupy. Zawodnik CCC Team w swojej karierze najlepiej radził sobie w chińskich etapówkach, jak Tour of Taihu Lake, Tour of Hainan czy Tour of Qinghai Lake, w których zgromadził łącznie 28 zwycięstw etapowych. Oprócz tego Mareczko był brązowym medalistą wyścigu ze startu wspólnego do lat 23. na mistrzostwach świata. Trzykrotnie zajmował też drugie miejsce na etapie Giro d’Italia.

Ten sezon Mareczko rozpoczął dobrze – był drugi na odcinku Tour De la Provence i fniszował w czołówce etapów UAE Tour. Po przerwie pandemicznej przełamał się po prawie dwóch latach bez zwycięstwa i trzykrotnie był najlepszy na etapie Tour de Hongrie, dzięki czemu triumfował w klasyfikacji punktowej. Później Mareczko wziął udział w hiszpańskiej Vuelcie, gdzie dwukrotnie zajmował miejsca w czołowej piątce.

Dzięki tym wynikom kolarz urodzony w Jarosławiu podpisał roczny kontrakt z ekipą Vini Zabu – KTM, w której występował w sezknach 2015-2018.

Poprzedni artykułIzraelczycy przedłużyli kontrakty z Israel Start-Up Nation
Następny artykułNowy smar CeramicSpeed UFO DRIP
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments