fot. Israel Start-Up Nation

Drużyna Israel Start-Up Nation poinformowała w piątek o przedłużeniu kontraktów z czterema zawodnikami z Izraela – Itamarem Einhornem, Guyem Sagivem, Guyem Nivem i Omerem Goldsteinem.

Israel Start-Up Nation przedłużyło umowy z Izraelczykami. Trzech z nich miało okazję wziąć w tym roku udział w Wielkim Tourze ─ Guy Niv jechał w Tour de France, Guy Sagiv w Giro d’Italia, a Omer Goldstein w Vuelta a Espana. Kolarze Israel Start-Up Nation nie byli jednak widoczni w tych wyścigach.

Guy Sagiv to aktualny mistrz kraju w indywidualnej jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Te tytuły zdobywał odpowiednio trzy i dwa razy. Guy Niv w 2019 roku był mistrzem Izraela w jeździe na czas. Zajmował też miejsca w czołowej dziesiątce Tour de Taiwan i GP Beiras e Serra de Estrela. Omer Goldstein dwa lata temu zdobył koszulkę mistrza kraju w jeździe na czas.

Jedynym Izraelczykiem, który jeździł w tym roku w barwach Israel Start-Up Nation i nie wziął udziału w żadnym Wielkim Tourze jest Itamar Einhorn, który specjalizuje się w finiszach z peletonu. W tym sezonie zajmował miejsca w czołówce etapów VOO-Tour de Wallonie, Tour Colombia 2.1 i Tour de Hongrie oraz zajął dziewiąte miejsce w jednodniowym Scheldeprijs. Einhorn brał udział w polskim Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który ukończył na trzecim miejscu. Izraelczyk był najlepszy na pierwszym etapie, gdzie na finiszu wyprzedził takich zawodników, jak Arne Marit, Jarne van de Paar (Lotto Soudal U23), Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team) i Stanisława Aniołkowskiego (CCC Development Team).

Cała czwórka Izraelczyków będzie dziś walczyła o koszulkę mistrza kraju w 147-kilometrowym wyścigu, który odbędzie się w Beit Guvrin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments