fot. UAE Team Emirates/ Bettini Photo

Edward Ravasi ścigający się od 2017 roku w barwach drużyny UAE Team Emirates opuszcza ekipę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowym pracodawcą Włocha będzie prokontynentalny zespół EOLO-KOMETA.

Ekipa kierowana przez wybitnych mistrzów kolarstwa Alberto Contadora i Ivana Basso zbroi się na przyszły sezon. Po dołączeniu do kadry szkoleniowej Seana Yatesa oraz pozyskaniu z ekipy Androni Giocattoli-Sidermec Manuela Belletiego kolejny kolarz podpisuje kontrakt z drużyną, która od 2021 roku będzie ścigać się z włoską licencją. Edward Ravasi w czasie swojej zawodowej kariery, co prawda nie odniósł jeszcze zwycięstwa, ale z pewnością jego zdobyte doświadczenie na poziomie WorldTour może być bardzo cenne dla nowego zespołu, o czym opowiedział w rozmowie z biurem prasowym nowej ekipy.

To dla mnie ogromna szansa. Jestem daleki od stwierdzenia, że jest to krok wstecz w mojej karierze. Mówimy tutaj o wspaniałym projekcie, za którym stoją dwie bardzo ważne osobistości, takie jak Alberto i Ivan. Jestem przekonany, że mogę zrobić tu krok naprzód

– mówił drugi kolarz Tour de l’Avenir z 2016 roku.

Na ten moment skład zespołu EOLO-KOMETA na sezon 2021 liczy sobie 13 zawodników.

Poprzedni artykułSilvan Dillier oficjalnie w zespole Alpecin-Fenix
Następny artykułKolejne zmiany w kolarskim kalendarzu na 2021 rok
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments