Sean Yates dołączy w przyszłym roku do EOLO-Kometa – ekipy Alberto Contadora i Ivana Basso, która będzie ścigała się z licencją drugiej dywizji.

Sean Yates specjalizował się głównie w indywidualnej jeździe na czas. Jako zawodnik zwyciężał na etapach takich wyścigów, jak Tour de France, Vuelta a Espana czy Criterium du Dauphine Libere. Triumfował też w generalce Tour of Belgium.

Po zakończeniu zawodniczej kariery został dyrektorem sportowym. Pracował w takich ekipach, jak CSC, Discovery Channel, Astana, Team Sky czy Tinkoff-Saxo. Po okresie spędzonym w drużynie rosyjskiego miliardera zrobił sobie kilka lat przerwy. W połowie bieżącego roku Sean Yates został trenerem Nippo Delko One Provence. Od sezonu 2021 tę samą rolę będzie pełnił w drużynie Ivana Basso i Alberto Contadora – EOLO-Kometa – która w będzie ścigała się z licencją drugiej dywizji.

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany nową przygodą. Prawda jest taka, że wszystko działo się bardzo szybko. Kilka tygodni temu skontaktował się ze mną Ivan Basso i zapytał się mnie o plany na przyszłość. Powiedziałem mu, że właśnie poinformowałem Nippo Delko One Provence, że odchodzę z drużyny. Ivan prawie natychmiast złożył mi propozycję i nie zastanawiałem się nad nią długo. Była zbyt dobra. Ivan i ja świetnie się dogadujemy odkąd on ścigał się w ekipie CSC, gdzie ja byłem dyrektorem. W przeszłości rozmawialiśmy na temat współpracy. Przyjaźń jest ważna, by stworzyć odpowiednie środowisko pracy

– mówił Sean Yates.

Chcę lepiej poznać ekipę. Będziemy mieli w niej wielu młodych kolarzy, którzy w 2021 roku będą mieli szansę na spory rozwój, ale ściągniemy do drużyny też bardziej doświadczonych zawodników. Dla wielu chłopaków będzie to duży krok, ale jestem przekonany, że będzie to dla nich bardzo dobre. Już teraz jeżdżąc na poziomie kontynentalnym rywalizowali z kolarzami z wyższego szczebla

– zakończył Brytyjczyk.