fot. Movistar Team

Drużyna Movistar poinformowała, że przedłużyła kontrakty ze swoimi dwoma młodymi i obiecującymi kolarzami – 23 letnim Szwajcarem Johanem Jacobsem oraz 21-letnim Amerykaninem Matteo Jorgensonem. Jak na razie skład hiszpańskiego sezonu liczy dwudziestu pięciu kolarzy, ale w najbliższym czasie spodziewani są nowi zawodnicy. 

Drużyna Movistar postanowiła przedłużyć kontrakty z Jacobsem i Jorgensonem do 2023 roku. Szwajcar jest specjalistą od szybkich finiszów i płaskich wyścigów, zaś Amerykanin jest tak zwanym all-rounderem, czyli kolarzem dobrze radzącym sobie niemal w każdym terenie.

Jorgenson pokazał się z dobrej strony w tegorocznych wyścigach jednodniowych, włącznie z tymi, które były rozgrywane w zimnie i deszczu. Rezultatem, który zwraca szczególną uwagę jest siedemnaste miejsce w wyścigu Mediolan-San Remo. W oficjalnym oświadczeniu prasowym Movistaru informującym o prolongowaniu kontraktów, czytamy także, że kierownictwo drużyny jest po wrażeniem występów Amerykanina także w Liege-Bastogne-Liege, gdzie atakował w końcówce, czy we włoskiej „jednodniówce’ Gran Trittico Lombardo.

Z kolei Jacobs pokazywał się tam, gdzie lubi najbardziej, czyli w północnych klasykach. Dużo czasu spędził w ucieczce podczas wyścigu Gandawa-Wevelgem, a także był aktywny między innymi w wyścigu Coppiego i Bartalego. Sezon zakończył zaś bardzo dobrym czwartym miejscem w wyścigu o mistrzostwo świata ze startu wspólnego.

W tym momencie skład drużyny Movistar na sezon 2021 składa się z dwudziestu pięciu zawodników, ale – jak zapowiadają Hiszpanie – w najbliższym czasie dowiemy się o kolejnych przedłużeniach kontraktów, a także nowo pozyskanych zawodnikach. Przypomnijmy, że jak na razie Eusebio Unzué i spółka pozyskali Ivána Garcíę Cortinę (Bahrain-McLaren) oraz Gregora Mühlbergera (BORA-hansgrohe). Media spekulują również o tym, że do niebieskich koszulek może dołączyć Miguel Angel Lopez, który obecnie reprezentuje barwy Astany.

Juan Diego Alba (COL), Jorge Arcas (ESP), Héctor Carretero (ESP), Dario Cataldo (ITA), Gabriel Cullaigh (GBR), Iñigo Elosegui (ESP), Imanol Erviti (ESP), Iván García Cortina (ESP), Abner González (PUR), Juri Hollmann (GER), Johan Jacobs (SUI), Matteo Jorgenson (USA), Lluís Mas (ESP), Enric Mas (ESP), Gregor Mühlberger (AUT), Mathias Norsgaard (DEN), Nelson Oliveira (POR), Antonio Pedrero (ESP), José Joaquín Rojas (ESP), Einer Rubio (COL), Sergio Samitier (ESP), Marc Soler (ESP), Alejandro Valverde (ESP), Carlos Verona (ESP) oraz Davide Villella (ITA).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments