fot. Astana Pro Team

Dyrektor Movistar Team – Eusebio Unzue – cytowany przez Antena 2 potwierdził zainteresowanie Miguelem Angelem Lopezem (Astana Pro Team).

Już kilka tygodni temu potwierdzono, że Miguel Angel Lopez po sześciu sezonach opuści zespół Astana Pro Team, w którym zaczynał swoją kolarską karierę. W czasie spędzonym w drużynie Alexandra Vinokurova Kolumbijczyk zwyciężył w klasyfikacji młodzieżowej Giro d’Italia. W sześciu (na osiem przejechanych) Wielkich Tourach zajmował miejsca w czołowej dziesiątce, w tym dwukrotnie stał na najniższym stopniu podium.

Oprócz tego zwyciężał w klasyfikacjach generalnych Volta Ciclista a Catalunya, Colombia 2.1, Tour de Suisse, a także w klasyku Mediolan – Turyn. Miguel Angel Lopez ma też na swoim koncie trzy etapy Vuelta a Espana i jeden odcinek Tour de France. Po ogłoszeniu decyzji o opuszczeniu Astany, pojawiły się plotki, że Kolumbijczyk ma dołączyć do AG2R Citroen Team. Później mówiono o zainteresowaniu Lopezem ze strony Movistar Team, które potwierdził dyrektor zespołu – Eusebio Unzue – cytowany przez kolumbijskie radio Antena 2.

Na ten moment nie możemy potwierdzić, że rozmowy są zakończone. To kolarz, którego chcielibyśmy mieć w swoich szeregach, ale zainteresowane są nim też inne drużyny, więc musimy poczekać na rozwój sytuacji. Rozmawiałem z nim i będziemy chcieli , żeby jego transfer doszedł do skutku

– mówił Eusebio Unzue.

Aktualnie w Movistar Team liderami na „generalki” Wielkich Tourów są Enric Mas, Marc Soler i doświadczony Alejandro Valverde.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments