fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Piotr Brożyna jest pierwszym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z ekipą Mazowsze Serce Polski Cycling Team. 25-latek związał się z ekipą z Mazowsza dwuletnią umową.

Piotr Brożyna będzie dla drużyny kierowanej przez Dariusza Banaszka dużym wzmocnieniem. 25-letni kolarz bardzo dobrze radzi sobie w wymagających wyścigach. Do jego największych sukcesów należą dwa mistrzostwa Polski do lat 23., trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Slovaquie czy miejsca w czołowych dziesiątkach Turul Romaniei i Czech Cycling Tour. Piotr Brożyna był też jedenasty w Tour de Langkawi.

W tym sezonie Brożyna zajął piąte miejsce w Sibiu Cycling Tour. Kolarz Voster ATS Team był też trzeci w Małopolskim Wyścigu Górskim, w którym był najszybszy w prologu na Ostrej Górze w Krakowie. Brożyna osiągnął bardzo dobry wynik w mistrzostwach Polski w indywidualnej jeździe na czas, w których zajął piątą pozycję.

Mazowsze Serce Polski Cycling Team to najlepsza drużyna kontynentalna w Europie. W tym sezonie jej kolarze zwyciężali trzynastokrotnie. Dobre występy kolarzy Dariusza Banaszka zaowocowały dwunastym miejscem w rankingu Europe Tour (na dzień 6.11.2020).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments