fot. UKS Sokół Kęty

Piotr Karkoszka – wieloletni trener klubu UKS Sokół Kęty – w październiku doznał udaru mózgu. Teraz toczy on walkę o powrót do normalnego życia. Jak mówią lekarze – jest to możliwe, lecz będzie do tego potrzebna długa i kosztowna rehabilitacja. 

Pomóżmy trenerowi wrócić do pełnej sprawności wpłacając pieniądze na zbiórkę założoną przez jedną z jego wychowanek, mistrzynię Polski ze startu wspólnego – Martę Lach.

Link do zbiórki można znaleźć tutaj.

Treść opisu zbiórki:

Trener Piotr Karkoszka od 36 lat prowadzi zawodników klubu kolarskiego UKS Sokół Kęty. Swój cenny czas, serce i doświadczenie poświęca zarówno najmłodszym adeptom kolarstwa, czyli dzieciom od 8 roku życia, młodzieży, a także dorosłym. Przez cały okres kariery kolarskiej szlifuje ich talenty, wspiera, motywuje, uczy pokory, uczciwości, wpaja zasady fair play. Wychował wielu kolarskich mistrzów, kilku Olimpijczyków, kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski, Reprezentantów Polski podczas Mistrzostw Świata i Europy. Zawsze można na Niego liczyć, teraz warto Mu się odwdzięczyć, bo to właśnie On potrzebuje naszej pomocy.

W październiku doznał udaru mózgu. Przeszedł ciężka operacja czaszki. Długo leżał na oddziale intensywnej terapii. Po drodze zaraził się koronawirusem. Mimo wszystkich przeciwności losu Trener jest silny i dzielnie walczy w wyścigu o zdrowie i normalne życie. Lekarze twierdzą, że sparaliżowana część ciała ma szansę na prawidłowe funkcjonowanie, ale potrzebna jest żmudna, długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

Wierzymy, że znów będzie mógł się do nas uśmiechać, rozmawiać jak dawniej, naprawiać nam rowery, pomagać w treningach, zabierać nas na wyścigi, przekazywać swoją ogromną wiedzę i doświadczenie. Wierzymy, że wspólnymi siłami uratujemy Człowieka, który dla nas wszystkich jest jak Ojciec.

Zawodnicy Sokoła Kęty.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
jurek

piotrek-zawsze będziesz wielki-spoczywaj w pokoju